Hellebrand do Slavie či Nizozemska? Klub ho podle sportovního ředitele Šumulikovského brzdit nebude

Hellebrand do Slavie či Nizozemska? Klub ho podle sportovního ředitele Šumulikovského brzdit nebude

Tématem dne jsou po skončení podzimní části sezóny na Slovácku možné odchody mladých hráčů, kterých je v klubu hned několik. Podzim se vydařil, pokud Budějovice nevyhrají na Slavii, přezimuje Slovácko na šestém místě, před kluby, jako jsou Baník, Liberec, nebo olomoucká Sigma. Největší pozornost na sebe upoutal teprve dvacetiletý útočník Patrik Hellebrand, který na začátku prosince gólem v 83. minutě rozhodl zápas s Plzní.

A to nenechalo, společně s jeho ostatními podzimními výkony, chladné tuzemské i zahraniční skauty. Podle informací deníku Sport se na Hellebranda bude ptát Slavia, podle jiných zdrojů zase nejmenované kluby z nizozemské Eredivisie. Tam už mimochodem působí jiný odchovanec Slovácka a Hellebrandův vrstevník, Michal Sadílek.

„Patrik se chce posunout dál, jako klub ho nebudeme chtít nějak brzdit. Nicméně, budeme jeho situaci řešit v následujících dnech, teď nic domluveného není. Zatím jsme se soustředili především na to, abychom dobře odehráli konec podzimu. Pořád si ale myslím, že by pro něj bylo nejlepší, kdyby ještě alespoň na jaře zůstal u nás,“ prohlásil pro server iSport.cz sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Šumulikoski zároveň v rozhovoru pro iSport.cz potvrdil i zájem o další dva mladé hráče Slovácka, brankáře Matouše Trmala a záložníka Lukáše Sadílka: „O Matouše byl zájem i v létě, což je pochopitelné, jak on, tak Lukáš jsou mladí, perspektivní hráči. V létě jsme jako klub nikoho neprodali a domluvili jsme se, že jestli v zimě odejdou jeden nebo dva hráči, tak to je maximum.“