Jílek: Je třeba najít balanc, do jara půjdeme s cílem poprat se o druhé místo

Jílek: Je třeba najít balanc, do jara půjdeme s cílem poprat se o druhé místo

Sparta svůj zápas posledního podzimního kola Fortuna ligy nezvládla dle představ a na půdě ostravského Baníku pouze bezbrankově remizovala. Hlavní trenér Letenských Václav Jílek na pozápasové tiskové konferenci mluvil nejen o zápase s Baník, ale také o podzimu jako o celku a o cílech pro jarní část sezóny.

„Z naší strany nebylo vědomé hrát na 0:0. Nemyslím si, že by to pramenilo z taktického záměru, ale spíš z rozpoložení hráčů. Nechcete udělat chybu. Soupeř hraje agresivně, vysoko, napadá. Tam si myslím, že jsme měli mít víc odvahy. Já jsem zásadní bod spatřoval v tom, že jsme v přechodové fázi vyházeli strašně moc míčů. Hodně jednoduchých ztrát,“ okomentoval Jílek zápas na Baníku.

„Cíle byly jiné. Po víkendu budeme minimálně čtyři, možná sedm bodů za Plzní. Je to určitě komplikace. Zejména mě mrzí, že v posledních zápasech jsme sice neprohráli, ale minimálně s Budějovicemi, v Jablonci nebo v Teplicích jsme body ztratili a dneska nám chybí. Zlepšili jsme výkonnost, výsledky, ale chybí nám razítko více tříbodových zisků,“ pokračoval Jílek o podzimu.

„Je třeba najít balanc a zapracovat na útočné fázi a do jara jít s maximálním cílem poprat se o druhé místo,“ dodal trenér Sparty a vytyčil cíl pro jaro.

Pokud Plzeň nedělní zápas s Teplicemi vyhraje, bude ztráta Sparty na druhou příčku skutečně sedm bodů. Letenští od konce září neprohráli, špatné postavení v tabulce všk mohou připisovat zbytečným remízám. Během zimní přípravy bude klub hrát Tipsport ligu, v rámci níž se představí proti Varnsdorfu, Mladé Boleslavi a Hradci Králové. Na konec ledna už je také domluven přátelský zápas s druholigovou Jihlavou. Jarní část Fortuna ligy pak Sparta začne v půlce února domácím zápasem se Slovanem Liberec. Na začátku března čeká Jílkovy svěřence derby proti Slavii, tentokrát v Edenu.