Trpišovský před Dynamem: Těším se hodně, tyhle poslední zápasy jsou ale vždycky takové smutnější

Trpišovský před Dynamem: Těším se hodně, tyhle poslední zápasy jsou ale vždycky takové smutnější

V neděli v 17:00 uzavře zápas Slavie s Dynamem České Budějovice podzimní část české fotbalové Fortuna ligy. Jasným favoritem zápasu budou domácí, kteří ligu suverénně vedou o čtrnáct bodů. Jihočeši se nachází se třiceti body na osmé příčce. Pokud Slavia zvítězí a Plzeň prohraje s Teplicemi, přezimují Sešívaní na prvním místě s náskokem sedmnácti bodů.

„Mám takové zvláštní pocity, je to poslední zápas v tomhle roce, který byl úžasný. Samozřejmě se těším, hrajeme doma, je to ale poslední zápas za dlouhou dobu, potom budeme hrát až někdy v půlce února. Těším se hodně, tyhle poslední zápasy jsou ale vždycky takové smutnější,“ prohlásil hlavní trenér Slavie Jindřich Trpišovský pro klubový web.

„Na nás udělali dojem už v létě, když jsme s nimi hráli, i když jsme v té době byli v únavě. Budějovice ale hrály velice dobře, My jsme s nimi hráli čtvrté kolo, do té doby měli skvělé zápasy. Pak sice přišel takový útlum, skvěle se ale zvedli. Rád se koukám na jejich zápasy,“ dodal Trpišovský.

Ve zmíněném srpnovém zápase, který se hrál v Českých Budějovicích, Slavia dokázala zvítězit 3:0, když se postupně gólově prosadili Stanciu, Olayinka a Škoda. Svou roli může hrát samozřejmě i únava. Zatímco Dynamo hrálo naposledy minulou neděli, kdy vyhrálo 2:0 nad Příbramí, Slavia ještě v úterý zakončovala své letošní působení v Lize mistrů na půdě Borussie Dortmund. Hlavním rozhodčím zápasu Slavie s Českými Budějovicemi bude Pavel Franěk.