United berou s Evertonem pouze bod, Citizens přejeli Arsenal

Mezi šlágry sedmnáctého kola anglické Premier League se řadí bezpochyby zápasy Liverpoolu s Watfordem, United s Evertonem, Wolverhamptonu s Tottenhamem a Arsenalu s Manchesterem City.

Liverpool dokázal zvítězit nad Watfordem díky dvěma gólům, které vstřelila hvězda týmu, Mohamed Salah. Náskok Reds na druhý Leicester tedy zůstane desetibodový.

Tolik už se však neslavilo na Old Trafford, kde tamní United pouze remizovali s nedalekým Evertonem. Skóre otevřel ve 36. minutě domácí Lindelöf, který si však míč srazil do vlastní sítě. Alespoň bod zachraňoval až v 77. minutě Greenwood, který srovnal na konečných 1:1.

Manchester City dokázal vyhrát 3:0 na půdě Arsenalu, když se trefil dvakrát de Bruyne a jednou Sterling. V tuto chvíli jsou svěřenci trenéraa Guardioly v tabulce anglické Premier League třetí a na vedoucí Liverpool ztrácí čtrnáct bodů.