Souček by si přestup zasloužil, ale je to hlavně o něm, přiznává Trpišovský

Souček by si přestup zasloužil, ale je to hlavně o něm, přiznává Trpišovský

Trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský mluvil na tiskové konferenci po zápase s Českými Budějovicemi nejen o samotném zápase, ale také o případných zimních odchodech a o bilancování celého podzimu. Slavia zápas s Jihočechy zvládla a zvítězila 4:1. Jednou z hlavních hvězd zápasu byl bezpochyby Milan Škoda, který se dokázal gólově prosadit hned dvakrát.

„Výsledek je 4:1, ale musím Budějovice hrozně ocenit. Nejen za postavení v tabulce, ale i za cestu. I tady ukázali, že mají v útočné fázi strašně zajímavé věci. Nám zápas sednul, ale Budějovice jsou strašně nepříjemné oživení ligy. Mají skvělé trenéry, kéž by bylo víc týmů, které hrají jako oni,“ prohlásil Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.

„Tomáš Souček by si přestup zasloužil. Ale bude to hlavně o něm. Obecně záleží na hráčích, jakou cestou budou chtít jít. Buď můžou ještě víc vstoupit do historie Slavie, nebo odejít do zahraničí. Když se sejde nabídka a zajímavý klub, k odchodu asi dojde. Za chvilku je taky EURO, myslím, že se hráčům nebude odcházet jednoduše. Změna nemusí být jednoduchá, nikdy nevíte. Celkově to vždycky bude o rozhodnutí hráčů,“ pokračoval Trpišovský.

Následovala otázka na možný příchod ruského útočníka Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi, na kterou Trpišovský odpověděl následovně: „Přímé posílení bude souviset s odchody. Čeká nás na jaře patnáct zápasů, stoprocentně se k nám připojí Oscar. Musíme najít přímou úměru, aby hráči byli vytížení. Když hráč někde pravidelně hraje, jako Sýkora nebo Musa, je to lepší. Naopak u nás někdo není tak vytížený, takže bude lepší, aby nabral zápasy. Kádr není nafukovací, ale jsem spokojený s tím, jaký je. Komličenka sledujeme jako všechny. Ale aby někdo přišel, musel by někdo z té zhruba první šestnáctky odejít.“

Slavia přezimuje na prvním místě Fortuna ligy s luxusním náskokem šestnácti bodů na druhou Plzeň. Na jaře se navíc bude moci soustředit pouze na českou nejvyšší soutěž, protože během podzimu vypadla jak z evropských pohárů, tak z českého poháru. Jarní část sezóny zahájí svěřenci trenéra Trpišovského v půlce února vršovickým derby na půdě nedalekých Bohemians. Derby pražských "S" pak Slavii čeká na vlastním hřišti na začátku března.