Zbrojovkou odstavení Bartolomeu a Sukup si hledají nové klubové adresy...

Zbrojovkou odstavení Bartolomeu a Sukup si hledají nové klubové adresy...

Je to definitivní. V druholigové Zbrojovce končí dvojice Robert Bartolomeu a Ondřej Sukup. Zatímco prvně jmenovaný záložník půjde na jaře někam na hostování, druhý zmíněný obránce bude od 1. ledna 2020 volným hráčem...

Oba hráči, kteří byli součástí brněnského dění od roku 2018 a do ročníku 2019/2020 vstoupili v základní sestavě, ale ukončili své brněnské dobrodružství již na startu podzimu. Z áčka, jemuž patří po podzimní části FNL průběžné třetí místo, byli vyřazeni a za béčko si poté nekopli ani v divizi.

"Trenér béčka nám řekl, že má v kádru mladé kluky, kteří potřebují hrát. My jsme tam přišli, nevědělo se, na jak dlouho. Prostor dostávali mladí, což jsem chápal, i když mě to štvalo. Podle mého úsudku bylo ono přeřazení neoprávněné. Spíš hledali nějakou změnu. A divize? Měli jsme tam dobré tréninky, kluci jsou tam šikovní, trenéři to mají pod kontrolou. Tréninkové vytížení bylo v pořádku. Jen zápasové nebylo žádné," krčil rameny idnes.cz citovaný šestadvacetiletý Bartolomeu, jenž v minulosti nastupoval za Zlín, Znojmo nebo Zlaté Moravce.

"Možná tam nebyla důvěra ze strany trenéra, možná nějaké jiné okolnosti, nechci to rozebírat. Možná to měl být zdvižený ukazováček pro ostatní, těžko říct. Celé to bylo takové zvláštní. V první řadě jsem nepochopil svoje přeřazení do béčka, když jsem na jaře, v létě v přípravě i na začátku této sezony hrál stabilně. Bylo nám řečeno, že v béčku můžeme zabojovat o návrat do áčka, to ale trvalo tak jeden nebo dva týdny. Pak nám pan Požár řekl, že s námi nepočítají na podzim a nejspíš už ani na jaře. Oběma nám končí v létě smlouva a bylo jasné, že v zimě to budeme řešit takhle," citoval web idnes.cz slova jednatřicetiletého zadáka s minulostí v Baníku či Sigmě, jenž si svého času vyzkoušel i bulharské angažmá.

A co názor šéfa lavičky? "Nechci říct, že by neměli výkonnost. Já ale spíš hledám charakterově odolné a silné hráče, abychom se na jarní cestu vydali posíleni," informoval nový stratég Brna Miloslav Machálek, jenž však Sukupu nikdy netrénoval a také Bartolomeu dotyčnou nálepku rázně odmítá.

Zmíněný sportovní manažer Tomáš Požár odmítl, že by za předčasným koncem stály problémy v kabině. Slova trenéra ovšem ohledně výkonnosti nepotvrdil a hlásá něco jiného. "Stalo se to v období, kdy se nám nedařilo, tito hráči neudrželi výkonnost a tým zaznamenal zúžení. Dali jsme jim najevo, že v budoucnu s nimi příliš nepočítáme. To je proces vývoje kabiny a klubu," vysvětlil někdejší funkcionář Sparty, jehož slova nabídl web idnes.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.