Sparta se může pokusit o Skaláka i Jemelku. Kteří 4 hráči ji zaujali ve slovenské lize?

Sparta se může pokusit o Skaláka i Jemelku. Kteří 4 hráči ji zaujali ve slovenské lize?

Protože chce Sparta v právě probíhající sezoně 2019/2020 skončit druhá, k čemuž ji chybí deset kol před koncem základní části pět bodů, posilovat bude také v zimní přestávce.

Zaměstnavatel Hložka, Dočkala, Hanouska a spol. má v hledáčku zejména borce z české a slovenské nejvyšší soutěže.

V kuloárech se hovoří o tom, že by mohly v následujících týdnech přijít do letenské Generali arény až čtyři nové akvizice.

Postově pak může jít o středního obránce, pravého beka, křídelníka a pravděpodobně také gólmana. To vše v případě, pokud by se se slavným "S" rozhodl rozloučit zkušený Rumun Florin Nita, jehož posadil na lavičku Milan Heča.

Co se týče zmíněného stopera, Václava Jílka by údajně zajímalo obnovení spolupráce s olomouckým zadákem Václavem Jemelkou, s nímž dlouhodobě pracoval na hanáckém Andrově stadionu.

Ohledně křídla prý připadá v úvahu exsparťan Jiří Skalák z Millwallu. Sparta by se mohla zabývat jeho půlročním hostováním s následnou opcí na trvalou spolupráci.

Sedmadvacetiletý hráč s minulostí v Ružomberoku, Slovácku, Mladé Boleslavi či Brightonu má mít o návrat do české metropole zájem a není se čemu divit - v sezoně Championship odehrál k tomuto datu pouze 227 minut čistého času bez gólového vyústění.

V zákulisí pak padají i čtyři jména působící ve slovenské nejvyšší soutěži. Jedním z nich je například šestadvacetiletý španělsko-marocký záložník Mohammed Rharsalla Khadfi ze Slovanu Bratislava, který má za sebou řadu let v ukrajinském Olympiku Doněck.

Jakožto pravý bek zaujal sparťanské skauty šestadvacetiletý Kristián Koštna z Dunajské Stredy, který už se živil fotbalem v nižších soutěžích v Rakousku a Bulharsku.

A pokud jde o gólmany, Spartu podle mediálního šumu zaujal jak jeho o pět let mladší spoluhráč a strážce svatyně Martin Jedlička, který se ve své době mihl v Mladé Boleslavi, tak pětadvacetiletý Dominik Holec ze Žiliny. Ten byl nedávno poprvé povolán i do slovensé repre a jde o rodáka z Českých Budějovic.