Sparta vyšle do derby internacionálů Kollera, Lafatu, Matějovského i Hübschmana. Co Slavia?

Sparta vyšle do derby internacionálů Kollera, Lafatu, Matějovského i Hübschmana. Co Slavia?

Tradiční silvestrovské derby internacionálů se pořádá již od roku 1986, což znamená, že se poslední den letošního roku odehraje již po čtyřiatřicáté.

Na umělé trávě v Edenu se v úterý 31. prosince odehrají dvě utkání - nejprve na sebe narazí výběry nad pětačtyřict let a poté se utkají týmy, v nichž mohou hrát ti, kteří přesáhli 35 let.

A na koho se v rámci střetu dvou nejslavnějších a největších tuzemských klubů těšit? V bráně letenského "S" bude stejně jako loni David Bičík, s tím, že před ním budou v poli operovat například Václav Koloušek, Tomáš Jun, Tomáš Hübschman, Jiří Novotný, Luděk Stracený nebo nejlepší střelec reprezentační historie Jan Koller, který bude na rozdíl od zmíněných debutovat.

Pokud jde o domácí, ti tak zářivé jméno mít nebudou, nicméně i tak pošlou do boje silný výběr na čele se jmény jako Mario Lička, Rudolf Skácel, Jiří Bílek, Ivo Ulich nebo Martin Hyský, jenž je v současnosti hlavním koučem sešívané juniorky.

Předběžné nominace na derby internacionálů:

Sparta: David Bičík – Tomáš Čížek, Tomáš Hübschman, Tomáš Jun, Jan Koller, Václav Koloušek, Štěpán Kučera, David Lafata, Marek Matějovský, Jiří Novotný, Luděk Stracený, Radek Šírl, Vlastimil Vidlička.

Slavia: Václav Winter – Jiří Bílek, Lukáš Došek, Tomáš Hrdlička, Tomáš Hunal, Martin Hyský, David Kalivoda, Martin Müller, Tomáš Pešír, Rudolf Skácel, Mario Lička, Ivo Ulich.

Program:

10:00 Zahájení 17. derby veteránů
10:40 Konec utkání, vyhlášení nejlepších hráčů
11:00 Zahájení 34. derby internacionálů
11:30 Poločasová střelba na šampaňské
12:00 Konec utkání, vyhlášení nejlepších hráčů a přípitek