Přesune se Hladký do MLS? Jedničku St. Mirrenu vábí Houston, ale zatím nenabízí moc

Přesune se Hladký do MLS? Jedničku St. Mirrenu vábí Houston, ale zatím nenabízí moc

Čerstvě devětadvacetiletý gólman Václav Hladký, jehož svého času "vystrnadil" z Liberce o něco mladší Filip Nguyen, se právě teď honosí nálepkou jednoho z nejlepších brankářů skotské Premiership.

Jednička devátého St. Mirrenu proto byla v posledních týdnech spojována jak s vybranými kluby anglické Championship, tak s čtyřiapadesátinásobným mistrem země Glasgow Rangers, který se momentálně pere s Celtikem o čelo tabulky.

Další kroky bývalého strážce svatyně Liberce nebo Brna by však mohly směřovat i mimo Starý kontinent. Podle serveru dailyrecord.co.uk projevuje zájem o zkušeného borce účastník zámořské MLS Houston Dynamo.

Texaský tým z BBVA Stadium pro více než 22 tisíc diváků se v uplynulém ročníku Major League Soccer nedokázal dostat do play-off a ve své Západní konferenci zůstal desátý.

Prsty v tom měli i dva jednatřicetiletí američtí brankáři Willis a Deric, kteří se tak mohou dočkat české konkurence.

První nabídka na 192 centimetrů vysokého fotbalistu, jenž si v právě probíhajícím ročníku připsal během osmnácti startů pět čistých kont, měla činit 200 tisíc liber, což je něco málo přes 6 milionů korun.

Skotská strana to však rázně odmítla. Další nabídka by se mohla zvýšit na 300 tisíc liber, čili více než 9 milionů liber. I v tomto případě však zřejmě bude St. Mirren žádat více...