Guľa si do Plzně přivedl 3 své lidi, Bakoše si však ponechal a z Kozáčika je trenér brankářů

Guľa si do Plzně přivedl 3 své lidi, Bakoše si však ponechal a z Kozáčika je trenér brankářů

Viktoria třetí prosincovou středu potvrdila příchod Adriána Guľy, který podepsal ve Štruncových sadech smlouvu na dva a půl roku, čili do června 2022.

Západočeského souboru se dnes již bývalý kouč slovenské jednadvacítky ujme 6. ledna na startu zimní přípravy. "Adriánovi přeji, aby se mu ve Viktorii dařilo a rovněž se těším na spolupráci," liboval si na oficiálních stránkách druhého týmu Fortuna:ligy prezident Tomáš Paclík.

Jednání však vedl generální manažer Adolf Šádek. "Jsem velmi rád, že se nám po intenzivním jednání podařilo vše uzavřít ještě před Vánoci a můžeme fanouškům i veřejnosti představit nového trenéra Viktorie Plzeň, kterým bude Adrián Guľa. Jeho práci jsme sledovali delší dobu a musím přiznat, že se nám velmi zamlouvala. Po odchodu Pavla Vrby pro nás tedy bylo jeho získání jasnou prioritou a jsem rád, že jsme se v poměrně krátké době domluvili na spolupráci," pronesl na webu fcviktoria.cz známý funkcionář.

A co první dojmy samotného odborníka? Ten už si začíná sestavovat zimní přípravu. "Těším se na novou výzvu i na skvělou atmosféru v Doosan Areně. V minulosti jsem viděl několik zápasů Viktorky a fanoušci byli vždy vynikající. Budeme jim chtít dělat co nejvíce radosti. Přiznávám, že mám plnou hlavu fotbalu a společně s vedením i mými asistenty intenzivně řešíme vše tak, abychom byli na začátku ledna stoprocentně nachystáni a mohli začít naplno pracovat," doplnil Guľa, jenž v minulosti prošel Púchovem i Žilinou.

Společně s ním přichází do Plzně i tři noví členové realizačního týmu, a sice asistent Marián Zimen, videoanalytik i skaut Ladislav Kubalík a kondiční specialista Martin Kojnok.

Asistentem zatím zůstává i Marek Bakoš a do trenérské role se nově přesunuje brzy šestatřicetiletý Matúš Kozáčik, který bude mít na starosti gólmany. "Při hledání nového trenéra brankářů jsme se společně s novým trenérem Adriánem Guľou shodli, že je Matúš ideální volbou. Zná skvěle prostředí a je obrovským profesionálem, o čemž jsme se přesvědčovali každý den. Vždy se zajímal o tréninkový proces a vše, co je s ním spojeno. Své bohaté zkušenosti teď může touto cestou předávat dál. Matúše si velmi cením jako skvělého gólmana i člověka a jsem rád, že zůstává důležitou součástí Viktorie. V nové etapě mu přeji, ať ho práce především baví," uzavřel na stránkách fcviktoria.cz Šádek.