Setká se Hašek opět s Čivičem a získá první titul? Sparťana loví maďarský obr Ferencváros

Setká se Hašek opět s Čivičem a získá první titul? Sparťana loví maďarský obr Ferencváros

Čtyřiadvacetiletý letenský středopolař Martin Hašek za sebou nemá špatný podzim - čtrnáct vystoupení mezi jedenácti vyvolenými a celkově šestnáct ligových startů totiž dokázal přetavit v pět branek a čtyři gólové asistence, čímž se zařadil k nejproduktivnějším hráčům své Sparty.

Jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí také za českými hranicemi - jak informoval Deník Sport, na situaci bývalého hráče Bohemians 1905 se v Generali aréně vyptával přední tým maďarské nejvyšší soutěže Ferencváros Budapešť.

Slavné "S" jednání s druhou stranou nezavrhuje, představy obou značek o odstupném se však zatím notně rozcházejí. Zatímco má Ferencváros nabízet přibližně 26 milionů korun, aktuálně čtvrtý celek Fortuna:ligy by si za svého záložníka dokázal představit až 40 milionů korun.

Se sportovním ředitelem pražského obra Tomášem Rosickým jedná jeho bývalý spoluhráč z Borussie Dortmund Tamás Hajnal a oba kluby pojí dobré vztahy - v létě se odstatně přesunul do Budapešti třiadvacetiletý bosenský bek Eldar Čivič. Vylepšená nabídka by tedy ještě klidně mohla dorazit...

Samotný fotbalista s minulostí v Pardubicích, Viktorii Žižkov i Vlašimi by se údajně premiérovému angažmá v zahraniční nebránil. "Martin v posledních měsících udělal velký výkonnostní pokrok. Registrujeme o něj zájem z více stran. Naší prioritou je, abychom našli řešení, které bude uspokojivé pro všechny zainteresované strany," citoval iSport.cz slova Haškova agenta Orhana Dumanjiče.

Maďarská soutěž NB I má v současnosti až do 15. ledna 2020 přestávku. V polovině ligy vede tabulku právě Ferencváros, který je jednatřicetinásobným šampionem země a na podzim našel přemožitele pouze jednou. Tým trenuje známý Ukrajinec Sergej Rebrov.