Chválený Koubek v oblacích nelétá: Vím, že budu muset přesvědčovat fanoušky v Německu pořád dál

Chválený Koubek v oblacích nelétá:  Vím, že budu muset přesvědčovat fanoušky v Německu pořád dál

Augsburg sice nevstoupil do bundesligy zrovna růžově, ale v posledních kolech nabral formu, poskočil na desátou příčku a od umístění na pohárových pozicích jej dělí už jen pouhé dva body. Pomáhá k tomu i brankář Tomáš Koubek, jenž z posledních osmi vystoupení vychytal čtyři čistá konta.

"Začátek v novém klubu je prostě těžký všude, to je složité v krátkosti popsat. Jsem hlavně rád, že se začalo dařit a ukázali jsme, že určitě nejsme tým, který by měl hrát o záchranu. Těch čistých kont si samozřejmě moc vážím, protože bundesliga je ofenzivní soutěž. Mám radost, že jsem mezi nejlepšími. Teď to šlape celému týmu a na té vlně se budeme snažit udržet co nejdéle. Máme také možnost zapsat se do historie klubu. Teď jsme vyrovnali rekord v počtu neprohraných zápasů v řadě. Když v sobotu s Lipskem neprohrajeme, vytvoříme klubový rekord v počtu bundesligových zápasů bez porážky v řadě. Ono není jednoduché se připravovat na zápas, když máte z šesti bundesligových utkání pět výher. Hlava už trošku vypíná a my se musíme snažit to eliminovat. Jsem fakt zvědavý na mentalitu hráčů, jak budeme na všechno reagovat a jak to zvládneme," pronesl na webu sport.cz někdejší strážce svatyně Hradce Králové, Liberce, Sparty a Rennes.

V rámci zmíněného střetu s Red Bullem Lipsko však bude čelit velké ofenzivní síle na čele s Timo Wernerem a Patrikem Schickem. "Jsem rád, že Šiky v německé lize je, aspoň se v Česku soutěž víc sleduje a mluví se o ní. Dal v posledních zápasech pár gólů, ale hecovat se před utkáním nijak nebudeme. Snad ví, že chytám za Augsburg. Nějak extra jsem ho nesledoval, ale před zápasem se podívám na video, Lipsko teď odehrálo skvělý zápas na Dortmundu. Prohrávali 0:2, ale pak jim Borussia darovala dva góly. Určitě tam byl nějaký klíč k dobrému výsledku a my se ho budeme snažit najít. Uvidíme, jak nám to půjde pak na hřišti," pokračoval ostřílený brankář, jehož slova vyšla na sport.cz.

Z osobního hlediska se zdá být kolega Marka Suchého a Jana Morávka ve formě a měl by být Augsburgu oporou i nadále. Za poslední kolo se ostatně ocitl poprvé od startu ročníku v ideální jedenáctce německé ligy. "Beru to tak, že když je člověk v ideální jedenáctce, tak na sebe upozornil a výkon byl dobrý. Je to ocenění a lidé vědí, že gólman zachytal dobře a pomohl týmu. Já vím, že budu muset přesvědčovat fanoušky v Německu pořád dál. Spoluhráči mi to samozřejmě ukazovali, ale extra na to nehledím. Statistika, co mě zajímá, je počet výher a počet bodů. Pak se můžeme dívat dál. Před sezonou jsme měli plán být v klidném středu tabulky a naplnit potenciál, který v týmu určitě je. Naše cíle se nemění. Samozřejmě nás ale současné postavení nutí myslet na přední příčky. Po tom rozjezdu do sezony jsme se hlavně chtěli dostat do klidných míst v tabulce, ale teď se po úspěšné šňůře můžeme koukat nahoru. Máme formu, jde nám to, budeme se snažit to tak co nejdelší dobu udržet," uzavřel na webu sport.cz ten, jenž v poslední době vypadl z národního mužstva na úkor Ondřeje Koláře ze Slavie.