Na Šporara se stojí řada a jsou v ní i velkokluby. Nejdražší přestup ze slovenské ligy se blíží

Na Šporara se stojí řada a jsou v ní i velkokluby. Nejdražší přestup ze slovenské ligy se blíží

Pravděpodobně nejžádanějším fotbalistou první slovenské ligy je slovinský útočník Slovanu Bratislava Andraž Šporar. Zájem zahraničních klubů o pětadvacetiletého střelce už potvrdil i oficiální klubový web Slovanu. Potvrzuje nejen zájem hojně spekulovaného Celtiku Glasgow, ale také dalších týmů z Francie, Itálie, nebo Španělska.

„Je pravda, že Celtic nám adresoval konkrétní nabídku a projevil enormní zájem o Andraže Šporara. Nejednáme však jen s Celtikem. S nabídkami se nám ozvaly i další silné kluby ze zemí jako Francie, Španělsko, Itálie, Portugalsko, či Belgie. Zájem je velký a očekáváme, že v průběhu přestupového období bude ještě výraznější,“ uvedl pro klubový web generální ředitel Slovanu Ivan Kmotrík mladší.

O tom, že přestup Andraže Šporara ze Slovanu by se mohl zapsat do historie slovenské ligy, svědčí i přestupová částka, kterou by vedení Slovanu nepřijalo. Ve slovenských médií se totiž objevila informace, že Slovan si Šporara cení na přibližně 5,5 milionů eur. To však Kmotrík kategoricky odmítl: „Tato suma pro nás není akceptovatelná. Nedovedu si představit, že bych Andraže prodal za sumu, nižší než 7-8 milionů eur.“

„V této sezóně dal ve všech soutěžích 20 gólů a připsal si 6 asistencí. Pro mužstvo je platný nejen střílením gólů, ale také tím, že dokáže vepředu podržet míč a vyhrává osobní souboje. Výkony v Evropské lize a pěti přesnými zásahy dokázal, že je to hráč, který splňuje evropské parametry. Pokud budeme souhlasit s přestupem, určitě to bude největší přestup ze Slovenska,“ dodal Kmotrík.

Odborný server Transfermarkt odhaduje hodnotu Šporara na 2,5 milionů, skutečná přestupová částka by však očividně mohla dosáhnout až trojnásobku této částky. Vytáhlý útočník přitom do klubu přišel před dvěma lety v zimě z Basileje za "pouhých" 600 tisíc eur.