Jawo zajímá Sigmu, Tijani zase Baník. Koho z Vysočiny by brali na Slavii i v Boleslavi?

Jawo zajímá Sigmu, Tijani zase Baník. Koho z Vysočiny by brali na Slavii i v Boleslavi?

Přední tým FNL z Vysočiny by rád v zimní přestávce uvolnil maximálně dvě opory. Zájem je však větší a zatímco na čtyřiadvacetiletého útočníka Lamina Jawa se vyptával Fastav Zlín i Sigma Olomouc, o dva roky mladší stoper Mohamed Tijani zajímá Baník Ostrava.

Přestupovou jistotou by však mohl být nejmladší z nich, a sice jednadvacetiletý středopolař s minulostí v Líšni Tomáš Smejkal, kterého už déle skautuje Slavia a jihlavskému vedení už se přihlásila také Mladá Boleslav.

Ve městě by však byli rádi, aby zatím neodešel ani do vršovického Edenu, kde vládne pevnou rukou Jindřich Trpišovský, ani do města automobilů, kde trénuje Jozef Weber. "Určitě je to jeden z těch, u kterých bychom chtěli, aby zůstal. Je to pro nás momentálně bodový hráč, který splňuje, co očekáváme. Krajoví hráči by měli mít ofenzivní čísla," informoval na webu idnes.cz Lukáš Vaculík, který je stále hráčem áčka, ale zároveň už se rozkoukává také ve funkcionářské roli.

Na křídle operující spoluhráč Zoubeleho, Klobásy a spol. se po šestnácti soutěžních duelech zastavil na pěti gólech a šesti asistencích, což není špatná vizitka. Aktuálně má ve svém mužstvu mnohem silnější pozici, než tomu bylo před časem...

"Tomáš udělal za poslední rok obrovský progres, zviditelnil se. Prokazuje talent, který jsme u něj viděli už někdy v osmnácti devatenácti letech, kdy bohužel nedostával tolik příležitostí. Možná na to ještě nebyl tolik připravený. Ona je to vždycky určitá shoda náhod a okolností. Hraje v tom roli i štěstí, i když to někdo nerad slyší. Kdyby tady zůstal trenér Svědík, možná se Tomáš Smejkal u nás neprosadil. Protože každý trenér po hráčích vyžaduje něco jiného. Na druhou stranu, trenér Kučera ho v některých chvílích podržel. A Tomáš se mu za to odvděčil. Jestliže je hráč produktivní, má za podzim jedenáct kanadských bodů, tak mu odpustíte, že je občas nevrátí nebo nějaký balon ztratí," uzavřel webem idnes.cz citovaný Vaculík.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.