Na správné rozhodnutí máme 6 týdnů, říká Hromada, který je připraven na všechno

Na správné rozhodnutí máme 6 týdnů, říká Hromada, který je připraven na všechno

Třiadvacetiletý slovenský středopolař Jakub Hromada odehrál za celý úspěšný slávistický podzim pouze 70 minut v MOL Cupu. Do dění ve Fortuna:lize a v Lize mistrů vůbec nezasáhl, pod čímž jsou podepsány i jeho zdravotní lapálie. Jak vyšlo najevo z rozhovoru pro sport.sk, bývalý hráč Viktorie Plzeň, Senice či Janova by mohl strávit odvetnou část soutěže jinde.

O cílech do jarní části...

"Těžko říct, protože já to bohužel vnímám trochu z jiné stránky. Je škoda, že Slavii zůstala už jen liga, protože vypadla z domácího poháru. Jsme jen v jedné soutěži a co se týká vytíženosti kádru či sbírání zkušeností, už tom toho moc nebude. Myslím si, že náskok je opravdu komfortní, takže Slavia si tuto pozici obhájí, pokud se nestane nic nečekaného."

O tom, proč se neobjevil na soupisce pro LM a nedostával prostor ani ve Fortuna:lize...

"Do letní přípravy jsem se vrátil plný sil, byl jsem rád, že můžu znovu trénovat. Vše vypadalo skvěle. Měl jsem radost, že můžu skoro po roce opět do akce. Bylo to fajn, absolvoval jsem celou přípravu, ale tělo si od plné tréninkové zátěže odvyklo. Možná jsem do toho naskočil až moc zhurta, asi to chtělo postupovat jinak. ALe neměl jsem žádné bolesti, byl jsem plný adrenalinu, chtěl jsem trénovat co nejvíc a nějakým způsobem se to spustilo. Dostavily se problémy s třísly, nedokázal jsem se z toho dva tři měsíce dostat, trénoval jsem s bolestmi. Trenéři to věděli, dostal jsem nějaké úlevy a nakonec jsme se v létě ani nerozhodli pro nějaké hostování. Myslím, že tento půlrok mi pomohl ke zotavení. Věřím, že všechny problémy s kotníkem a následné svalové potíže skončily a přeju si, abych už byl připravený na sto procent. Poslední půlrok tréninků s minimem odehraných zápasů mě dostal tam, kam se po fyzické stránce chtěl dostat. Věřím, že už jsem plně zdravý."

O tom, jestli může proběhnout jeho restart na jiné adrese...

"Ve hře jsou určité varianty, spolu se Slavií to řeší můj agent. Já jsem připraven na všechno. Zůstat ve Slavii a zabojovat o místo, nebo se jít někde rozehrát na hostování. Podzim skončil teprve před pár dny, takže žádné bližší informace nemám. A to jsem ten první, který by chtěl vědět, jak to se mnou dopadne a co bude. Nejvíc mě těší, že se momentálně cítím zdravý. Na správné rozhodnutí máme šest týdnů. Myslím, že se aktuálně žádný přestup neřeší. Nemám žádné informace. Spíš si myslím, že se řeší jen nějaké hostování."