Pohárový los Baníku dle Laštůvky nepřál: Sparta se k vítězství hodně upíná, protože je dlouho bez trofeje

Pohárový los Baníku dle Laštůvky nepřál: Sparta se k vítězství hodně upíná, protože je dlouho bez trofeje

Sedmatřicetiletý brankář Jan Laštůvka ještě do profesní penze hned tak neodkráčí. Ve svém současném působišti totiž hodlá dodržet kontrakt, který mu běží až do června 2021.

"Mám smlouvu ještě na rok a půl. Hodně bude záležet na tom, jak mi bude držet zdraví, které mě v této sezoně dvakrát zradilo. Snad jsem si trable vybral na dlouho dopředu," pronesl v interview pro magazín Gól bývalý gólman Šachtaru, Fulhamu, Bochumi, Dněpropetrovsku či West Hamu United.

V prvním jarním měření sil bude jeho Baníku chybět kvůli karetním trestům hned několik hráčů základní sestavy. Nemohla by to být komplikace? "Je to nepříjemná situace, protože v herní části zimní přípravy modelujete sestavu, která nastoupí v prvním ostrém zápase. Nedá se nic dělat, šanci od trenéra dostanou další kluci, kteří ho musejí přesvědčit, že to byla dobrá volba a třeba v základu zůstanou i v dalších jarních kolech," doplnil na webu gol.cz velezkušený svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Ostrava je po úvodních dvaceti duelech až sedmá. Co útok na evropské poháry? "Bylo by to fajn hlavně pro naše fanoušky a také majitele Baníku, který ho neuvěřitelně zvedl, kdybychom se po dlouhé době zase objevili v evropských pohárech. Jenže z jejich předkol je to ještě hodně dlouhá cesta do hlavní soutěže, která často vede i přes úmorné cestování do vzdálených destinací. Zažily to v létě i Jablonec s Mladou Boleslaví, které taky hned na startu vypadly," pokračoval na gol.cz kolega Baroše, Fleišmana, Filla a spol.

Cesta do pohárové Evropy by mohla vést i přes triumf v MOL Cupu. Ovšem ve čtvrtfinále narazí jeho zaměstnavatel na tabulkově lépe postavenou Spartu. "Los nám zrovna nepřál, ale na druhou stranu jsme měli doma Slavii a v prodloužení přes ni postoupili. Nic na této jediné její porážce nemění, že tehdy dala šanci dalším hráčům z kádru. Baník na Letné před časem právě v domácím poháru vyhrál, tak proč bychom to nemohli zopakovat? Ale Sparta se k vítězství v poháru hodně upíná, protože dlouhou dobu žádnou trofej nevyhrála," uzavřel serverem gol.cz citovaný Laštůvka, jenž se do Baníku vrátil v loňském roce.