Lepší scénář bych nevymyslel, je to obrovská pocta, říká nový trenér Arsenalu

Lepší scénář bych nevymyslel, je to obrovská pocta, říká nový trenér Arsenalu

Arsenal před nedávnem odvolal trenéra Unaie Emeryho a tým vedl dočasně asistent Freddie Ljungberg, Gunners ale konečně sehnali stálého trenéra. Tým povede bývalý záložník týmu Mikel Arteta, který ukončil v Arsenalu svou hráčskou kariéru a od té doby dělal asistenta Pepovi Guardiolovi v Manchesteru City.

Vedení Kanonýrů ovšem Artetu vidělo jako nejvhodnějšího kandidáta a legenda týmu tuto nabídku samozřejmě s radostí přijala. „Obrovská pocta, závazek. Vnímám Arsenal jako jeden z největších klubů na světě. Jsem realista a vím, že nás čeká hodně práce. Přesto věřím, že budeme úspěšní,“ zněla jeho první slova po usednutí na lavičku Arsenalu.

Vedení klubu mu předložilo na stůl smlouvu až do konce roku 2023. „Jsme nadšení, že se Mikel vrací zpátky k nám. Je důležité, že zná očekávání klubu i fanoušků. Jsme si jistí, že může Arsenal vrátit tam, kde ho všichni chceme vidět,“ prohlásil o něm Josh Kroenke z vedení Arsenalu. 

Arteta ještě v minulém ligovém zápase seděl na lavičce vedle Guardioly, nyní už bude svým svěřencům šéfovat on sám. Jeho Arsenal se o víkendu představí na hřišti Evertonu, kde mimochodem i sám Arteta dříve působil. "Lepší scénář jsem si nemohl přát," okomentoval tento fakt.

S odchodem asistenta se jistě Guardiola nebude vypořádávat lehce, Artetovi však přeje to nejlepší. „Já jsem si však jistý, že Mikel si v Londýně povede skvěle. Byl to jeho sen,“ prozradil šéf Manchesteru City. 

 

Výsledek obrázku pro mikel arteta arsenal