Liverpool se ve finále MS nadřel, po 120 minutách ale porazil Flamengo a střídá Real na trůnu

Liverpool si místo ligového duelu s West Hamem plnil příjemné povinnosti v Kataru a odehrál úspěšné finále mistrovství světa klubů, přestože se s brazilským soupeřem dost potrápil. K vidění bylo ale i utkání o třetí místo.

V duelu o třetí místo vyhrál mexický tým Monterrey nad vítězem "asijské Ligy mistrů" Al-Hilal až po penaltách, po 120 minutách svítilo na tabuli skóre 2:2 a penalty ovládl mexický tým poměrem 4:3.

Fotbalovou veřejnost však zajímalo hlavně finále, kde vyzval Liverpool brazilské Flamengo. Reds se trápili a po 90 minutách bylo skóre nerozhodnuté, Roberto Firmino však odmítl poslat zápas do penaltového rozstřelu a v prodloužení zajistil Liverpoolu výhru. Ten tak po třech letech střídá na světovém trůnu Real Madrid a pokračuje v evropské dynastii v této soutěži.