Odměna za dobré výsledky pro asistenta Flicka. Bayern do konce sezóny trenéra řešit nemusí...

Odměna za dobré výsledky pro asistenta Flicka. Bayern do konce sezóny trenéra řešit nemusí...

Snaha vedení Bayernu Mnichov o angažování nového trenéra je u konce. Vzhledem k dobrým výsledkům dostává důvěru do konce sezóny současný vůdce týmu a bývalý asistent Hansi Flick. Pokud tak Bavory povede v dohledné době někdo jiný, bude to až v sezóně 2020/21. 

Bayern tak řeší obdobnou situaci jako před dvěma lety, kdy byl z klubu vyhozen Carlo Ancelotti. Toho ale milosrdně a dobrovolně do konce sezóny nahradil Jupp Heynckes. Následně tým převzal Niko Kovač, po sezóně a pár měsících byl ale z klubu stejně jako Ancelotti vyhozen. Tým neměl kdo převzít a práce se tak ujal právě asistent Hansi Flick.

Narozdíl od Heynckese to ale vypadalo, že se bude jednat o velmi krátkodobé řešení. Vzhledem ke zlepšení si ale Flick vybudoval důvěru a zůstat u týmu měl do konce kalendářního roku, v dobrých výsledcích však Bayern nepolevil a proto zůstane čtyřiapadesátiletý Němec šéfem A týmu minimálně do konce této sezóny.

„Zůstane hlavním trenérem minimálně do konce sezony. A pak je docela dobře možné jeho další setrvání,“ zní oficiální stanovisko klubu. Pokud Flick vyhraje bundesligu, je dost pravděpodobné, že nebude nahrazen ani po konci tohoto ročníku. To ale nebude tak jednoduché, Bayern letos nedominuje jako v minulých letech a boj o ligový titul bude nejspíš napínavý až do konce sezóny, reálnou šanci na něj totiž má i Lipsko, Dortmund či Mönchengladbach.

„Není důvod, proč by nepokračoval,“ říká Karl-Heinz Rummenigge, šéf mnichovského velkoklubu. „Jsme spokojeni s tím, jak se tým posunul, i s kvalitou hry. Také výsledky jsou velmi dobré. Odvedl kvalitní práci,“ chválil pak nezkušeného trenéra, který má za úkol obhájit bundesligový titul a dostat se daleko i v Lize mistrů. Prvním jarním soupeřem v osmifinále bude londýnská Chelsea, které mají Mnichované co vracet...

Výsledek obrázku pro hansi flick