Šilhavý dopředu nezavírá cestu do nominace ani Hovorkovi. Kdy počítat s Dočkalem?

Šilhavý dopředu nezavírá cestu do nominace ani Hovorkovi. Kdy počítat s Dočkalem?

V širším kádru českého národního mužstva figurují i přes dlouhodobý pobyt na marodce také Bořek Dočkal, David Pavelka, Marek Suchý nebo David Hovorka.

Mohl by alespoň některé z nich otestovat hlavní kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý již v březnovém venkovním dvojzápase?

"Bylo by to ideální, Hovorka to má operaci zkříženého vazu v koleně zpátky na trávníky nejdál, ale nezavíráme mu dopředu cestu do nominace. To platí i pro další hráče, není to uzavřená společnost, i když základ bude z reprezentačního kádru, který se vyprofiloval v podzimní části kvalifikace," uvedl na konto slávistického stopera bývalý kouč Jablonce, Českých Budějovic, Liberce či Dukly, jehož názor vyšel na serveru gol.cz.

Pokud jde o tureckého krajánka Pavelku, který by mohl své Kasimpase brzy zamávat, jeho konkrétní návrat je ještě ve hvězdách. "David má na rozhraní ledna a února podstoupit operaci, aby mu vyndali zpevňující železo z kolena. Je to dělník, který si svoje odmaká, ať ho postavíte kamkoliv," pokračoval na webu gol.cz šéf Schicka, Krále, Vaclíka a spol.

Návrat Dočkala do dění v letenském áčku už je velmi blízko. "S Bořkem jsem mluvil před pár dny, připojuje se k týmu Sparty, zimní přípravu by měl absolvovat. On je přirozený šéf týmu, když přišel do kabiny, tak všichni byli v pozoru a čekali, co řekne. Takhle vystoupil i před klíčovým utkáním Ligy národů v Trnavě, řekl nějaké motivační věty a jdeme na ně. Sice nepodal úplně optimální výkon, ale přihrál na oba naše góly. Pomohl nám nároďák nastartovat," uzavřel v interview pro magazín Gól osmapadesátiletý odborník, jenž sedí na nejsledovanější trenérské lavičce v zemi již od loňského roku.