Arteta si vyhlédl první posilu do defenzívy. Arsenal má posílit stálice ze Serie A

Arteta si vyhlédl první posilu do defenzívy. Arsenal má posílit stálice ze Serie A

Mikel Arteta byl jmenován trenérem Arsenalu jen krátce před startem přestupového období a přestože jej na Boxing Day čeká svůj debut na lavičce tohoto klubu, tak přemýšlí i nad obměnou kádru v lednovém přestupovém termínu. Zadákem z Neapole hodlá zalepit díry v defenzívě.

Arsenal zažil velmi nepovedený podzim, který vyvrcholil změnou trenéra. Emeryho dočasně nahradil Freddie Ljungberg a nyní tým povede už "trvalý" trenér a klubová legenda Mikel Arteta, která dvě sezóny asistovala v Manchesteru City Pepovi Guardiolovi. U změny trenéra to však nekončí, nýbrž začíná, Arsenal hodlá být aktivní i na přestupovém trhu.

První, a rozhodně ne poslední posilou, by měl být obránce. Arteta si podle všeho vyhlédl stopera Neapole Kalidoua Koulibalyho. Ten podává na jihu Itálie konstantně nadprůměrné výkony a několikrát byl spojován s transferem do Premier League, zájmem se dříve netajila Chelsea, Manchester United či Tottenham. K realizaci však nikdy nedošlo a to by rád napravil právě novopečený lodivod Kanonýrů.

Renomovaný novinář Ian McGarry potvrdil, že došlo ke kontaktu Arsenalu a Neapole. Jasno by mělo být ještě do konce roku. Pro senegalského stopera by se jednalo o čtvrté evropské angažmá, po odchodu z Francie, kde vyrůstal v Métách, působil v belgickém Genku a od roku 2014 kope právě za Neapol, kterou by měl v nejbližší době nahradit za Arsenal.

Výsledek obrázku pro kalidou koulibaly