Emery by na novou práci dlouho čekat nemusel. Vyloučený není návrat do Ligue 1

Emery by na novou práci dlouho čekat nemusel. Vyloučený není návrat do Ligue 1

Krize Arsenalu v této sezóně vyvrcholila v odvolání kouče Unaie Emeryho, který je tak momentálně bez práce. To ale nejspíše nebude trvat dlouho. Se španělským trenérem je údajně v kontaktu sedmý klub francouzské Ligue 1.

Konkrétně tehdy AS Monaco. Po loňské neúspěšné sezóně plné experimentů na tom není zrovna nejhůř, Knížata však patří mezi špičku Ligue 1 a sedmé místo není to, co by bohaté majitele uspokojilo. Odnést by to mohl Leonardo Jardim, který sice tým dostal z hrůzostrašné loňské formy, na výsledky ze sezóny 2016/17, kdy Monako získalo titul, ale ani zdaleka nenavázal.

Vyhrát ligu je v konkurenci našlapané Paříže velmi těžké, minimálně o Ligu mistrů by ale knížecí klub zabojovat chtěl a věří, že s Emerym by se to mohlo podařit. Cesty Knížat a Leonarda Jardima se pomalu, ale jistě rozchází, a podle všeho už si vedení klubu namlouvá právě nedávno vyhozeného kouče Arsenalu.

Pro toho by to nebylo první angažmá v této soutěži. Ten začínal s trénováním ve Španělsku v Deportivě, Almerii a Valencii a po nepovedeném působení v Rusku se vrátil do rodné země a se Sevillou získal tři tituly v Evropské lize v řadě. Právě potom dvě sezóny koučoval Paris Saint-Germain a s týmem získal ligový titul, očekávání majitelů však nenaplnil a stěhoval se tak do Arsenalu, kde vydržel necelý rok a půl.

Výsledek obrázku pro unai emery