Hantec hodně rozebíráme hlavně s Dočkalem, říká Krejčí. Jako Pražák se vyjadřovat nechce...

Hantec hodně rozebíráme hlavně s Dočkalem, říká Krejčí. Jako Pražák se vyjadřovat nechce...

Mládežnický reprezentant Česka Ladislav Krejčí už je v metropoli půl roku. Jak už se v hlavním městě adaptoval? 

"Znám zatím hlavně oblast, kde bydlím. V ničem mě to nezaskočilo, s velkými městy nemám problém. Brno je přece taky velké," informoval na stránkách Deníku Sport dvacetiletý štítový záložník.

Z domovského kraje si přinesl styl mluvy, se kterým v metropoli vyčnívá. "Je to v pohodě. Svůj původ si nenechám vzít. Někdy se přistihnu, že už mluvím skoro jako Pražák. Pak si to v sobě hned musím přebrat, protože tak se vyjadřovat nechci," pokračoval ve Sportu svěřenec kouče Václava Jílka.

Narážkám v kabině Sparty kvůli hantecu se ovšem nevyhne. "Já to takhle neberu, spíš je to sranda. Hodně jsme třeba řešili, jak se v Brně řekne dokopná. Když kluci zjistili, že je to závěrečná, mělo to docela úspěch. Hlavně s Bořkem Dočkalem hantec hodně rozebíráme. Je to sranda," pokračoval kolega Hanouska, Costy, Kozáka a spol., jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

V kabině má ostatně na koberci před svým místem napsáno "Brňák". O iniciativu žádného rýpavého spoluhráče ovšem nešlo. "Dal jsem si to sám. Udělal jsem si jeden normálně se jménem, ten mám na bytě. Do kabiny mě napadlo, že si dám Brňáka. Řešil jsem to s kustodem, ten mě hecoval, abych do toho šel. Už mi to přišlo trochu moc, ale nakonec jsem souhlasil," pronesl ve Sportu Krejčí.

Moráváků se přitom v letenské šatně najde více. "Z Brna už je v kabině, myslím, jenom Hložek, ale Moraváků je tu dost. Heča má nějaký přízvuk, Lischka zase ostravský. Ono se to nezdá, ale moc rozených Pražáků v týmu nemáme," doplnil ve Sportu perspektivní mladík, o kterém se mluví jako o budoucím tahounovi slavného "S".