Artetu čeká první velký zápas. Nepovedený debut si chce vyžehlit v derby s Chelsea

Artetu čeká první velký zápas. Nepovedený debut si chce vyžehlit v derby s Chelsea

Na svatého Štěpána si Mikel Arteta odbyl debut na lavičce Arsenalu jako hlavní trenér a jeho tým zrovna slavně nedopadl. Gunners pouze remizovali s Bournemouthem 1:1 a na svou první výhru si tak Arteta bude muset počkat. Přinejmenším do neděle, kdy jej čeká derby s Chelsea.

A proti Chelsea se Arsenalu v derby dlouhodobě nedaří. Nebude to tak lehké utkání k tomu, aby si Arteta připsal první vítězství v roli kouče Gunners. "Musíme v sobě najít energii a využít ji v tomto těžkém zápase. Byl jsem potěšen, jak jsme se předvedi v Bournemouthu, přestože nám výsledek zrovna dvakrát nevyšel," tvrdí před utkáním novopečený trenér Arsenalu.

Ani Lampardova Chelsea ale není ve zrovna nejlepší formě. Naposledy Blues nestačili na Southampton. O jejich kvalitách ale nikdo nepochybuje. "Musíme si zpátky vybudovat důvěru v náš tým u fanoušků," vidí Arteta svůj úkol po zbytek této sezóny, neboť výsledkově se bude Arsenalu dostávat na přední příčky velmi těžko.

"Hrajeme pro naše fanoušky. Očekávají od nás dost a my chceme jejich vizi co nejlépe naplnit. Je to naše zodpovědnost a uděláme pro to maximum. V zápase s Chelsea, ale i v těch dalších," slibuje Arteta příznivcům Gunners.

Výsledek obrázku pro arteta arsenal coach