Sýkoru si asi Slavia stáhne zpět, Jovovič by mohl být hodně zajímavý hlavně pro týmy ze zahraničí

Sýkoru si asi Slavia stáhne zpět, Jovovič by mohl být hodně zajímavý hlavně pro týmy ze zahraničí

Petr Rada si současné třetí pozice ve Fortuna:lize váží, protože s tolika odchody jako letos v létě nepočítal. Bývalý kouč obou slavných pražských "S" podotkl, že kromě brankáře se na Střelnici za dva roky vyměnila kompletně celá jedenáctka.

"To je naše nevýhoda. A zvykat si na to nechci. Chcete budovat tým, aby byl třeba dva roky pohromadě, ale klub je na tom ekonomicky závislý. Když vidím třeba Slovácko, které hraje už tři roky téměř ve stejné sestavě... Nicméně je fakt, že mě to na jednu stranu zase motivuje. Už jako hráč jsem chtěl pořád vyhrávat. A jako trenér to mám stejné. Když se prodá šest hráčů, tak chci dokázat, že i tak se to dá hrát slušně – a jsme třetí," citoval web ceskatelevize.cz slova šéfa Doležala, Chramosty, Hrubého a spol.

Z prodejů má podřízený Miroslava Pelty strach i v zimním přestupovém období. "Kdyby ale měli zase odejít tři čtyři hráči, už by to bylo hraniční. Už takhle jsme to dali do kupy horko těžko," posteskl si jednašedesátiletý odborník, jehož vyjádření lze nalézt na serveru ceskatelevize.cz.

Reálné ovšem vypadají úprky pětadvacetiletého univerzála Jana Sýkory, jenž patří Slavii a stejně starého ofenzivního tahouna z Černé Hory Vladimira Jovoviče. "Myslím si, že hlavně Sýkoru, o kterého bych hodně stál, si Slavia nejspíš stáhne zpět. Měl to tu jen do zimy a přece jen je to hráč, který dal na podzim šest gólů a na sedm nahrál.Čekám, že zájem bude také o Jovoviče, který by mohl být hodně zajímavý hlavně pro týmy ze zahraničí," informoval na stránkách ceskatelevize.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky severočeského souboru.

A co ostatní jedinci, kteří jsou z Edenu, respektive Letné, také pouze zapůjčeni? "O ostatních, kteří jsou tu na hostování – Jugas, Plechatý a Matoušek – mám zatím zprávy, že by měli zůstat do konce sezony," uzavřel na ceskatelevize.cz trenér s přezdívkou "plukovník".

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.