Hráči vědí, že nás čeká těžká příprava, avizuje náročný Svědík, který stále naráží na uspokojení

Hráči vědí, že nás čeká těžká příprava, avizuje náročný Svědík, který stále naráží na uspokojení

Byť je 1. FC Slovácko překvapivě v první šestce (se stejným bodovým ziskem jako pátá Boleslav), jeho trenér Martin Svědík spokojen není a chce, aby jeho hráči chtěli ještě víc a byli hladoví po úspěchu stejně jako on sám.

"Útočná fáze je o pohybu hráčů bez míče, o sprintech. Proto je pro mě důležité, že hráči se mnou komunikují a že mé cestě věří. Na co však stále narážím, je uspokojení," přiznal v interview pro server isport.blesk.cz pětačtyřicetiletý odborník, jehož výběr se během zimní přestávky utká s Lechií Gdaňsk, Esbjergem i Spartakem Trnava.

Jeho soubor dokázal během podzimu vyzrát i na papírové favority typu Sparty či Plzně. "Obecně chci, aby se moje mužstvo prezentovalo precizností v obranné fázi. Pokud z toho jednotlivec vypadne, trpí tím celý tým. A na tohle jsem pes. Tohle tvrdě vyžaduju. Chci, aby nám to vzadu klapalo. Základ všeho je, aby hráči věřili tomu, co dělají. My máme způsob hry založený na agresivitě, přímočarosti, rychlém přechodu do útoku, obětavosti. To na silné soupeře vždy platí," pokračoval na stránkách Deníku Sport bývalý kouč Boleslavi, Pardubic či Jihlavy, jenž pracuje v Uherském Hradišti od loňského roku.

Nadřízený Kadlece, Petržely, Zajíce a spol., kteří odstartují jaro v polovině února domácím kláním s Baníkem Ostrava, pomaličku vnímá, že se mu daří měnit zavedenou identitu klubu a že soupeři proti Slovácku nehrají až tak rádi. "Osobně se snažím do hráčů dostat věci, o kterých jsem bytostně přesvědčený, že je budou zlepšovat a tím pádem bude mužstvo úspěšnější a úspěšnější. Hrozně mi záleží na tom, aby tomu hráči věřili. Aby věřili cestě a aby jí všechno podřídili. Nyní hráči vědí, že nás čeká těžká příprava, že pro náš způsob hry musíme mít perfektní fyzickou kondici, být rychlí, silově připravení. Protože to je základ. Samozřejmě, nejde z toho vyjmout samotnou podstatu – tedy práci s míčem. Ovšem prvním předpokladem je být dobře připravený. A nejenom fyzicky, ale také takticky, strategicky, mít dokonale zmapovaného soupeře, být výraznější v útočné fázi, kterou jsme postupem času začali pilovat. Zásadní je nejen vědět, jak se chovat po ztrátě míče, ale také po jeho zisku. I v postupu vpřed musíte být ve správném postavení, organizovaní, mít správnou náběhovou aktivitu. V těchto činnostech však máme rezervy a na jejich odstranění tvrdě pracujeme," postrašil směrem k jaru konkurenci Svědík, jehož slova si lze přečíst ve Sportu.