Arsenal vyrovnal 60 let starý nelichotivý rekord, Artetu údajně zajímá Boateng

Arsenal vyrovnal 60 let starý nelichotivý rekord, Artetu údajně zajímá Boateng

Arsenal těsně před koncem roku 2019 nestačil před vlastním publikem na Emirates Stadium na Chelsea, které podlehl 1:2 a to i přesto, že měl utkání Premier League velmi dobře rozehrané.

Blues tak dokázali napravit nedávnou nečekanou prohru se Southamptonem, z čehož měl radost zejména manažer Frank Lampard. Žádné extra zásluhy si však po londýnském derby nedával...

"První půlhodinu jsme byli hrozní, pomalí, letargičtí, nervózní. Dali jsme Arsenalu všechno, co chtěli. Druhý poločas jsme dominovali. Nebylo to taktikou, ale odvahou a touhou," upozornil jednačtyřicetiletý kouč, jenž rozjel svou trenérskou dráhu v Derby County.

Kanonýři, kterým patří po dvaceti kolech velmi nelichotivá dvanáctá příčka, vyrovnali další prohrou svůj rekord v podobě čtyř domácích neúspěchů v řadě, k čemuž naposledy došlo v prosinci roku 1959, čili před šedesáti lety.

Před Chelsea totiž Leno, Aubameyang, Lacazette a spol. nestačili na Manchester City, Brighton i Eintracht Frankfurt, s nímž se utkali v rámci Evropské ligy. Aktuálně už čekají na tři body pět zápasů.

Nový stratég Mikel Arteta, jenž se ujal žezla v prosinci, bude chtít určitě promluvit i do lednového transferového okna, s tím, že je s jeho novou adresou spojován jednatřicetiletý stoper Jérome Boateng.

Sedminásobný šampion bundesligy, jíž opustil za celou dosavadní kariéru pouze jednou kvůli krátké epizodě v Manchesteru City, nemá v Allianz Areně herní vytížení, na které býval zvyklý a mohl by měnit trikot.

Bývalého zadáka Herthy či Hamburku si měl vyhlédnout sám Arteta, který přišel do Londýna z realizačního týmu Citizens. A právě Pep Guardiola před časem označil Boatenga za jednoho z nejlepších středních obránců planety.