Lischka: Nechci, aby na mě koukali jako na toho, který je po operaci srdce

Lischka: Nechci, aby na mě koukali jako na toho, který je po operaci srdce

Ačkoliv je střednímu obránci Sparty Davidu Lischkovi stále teprve dvaadvacet let, během posledních let ochutnal fotbalový chleba i v Jablonci, Baníku Ostrava, Varnsdorfu nebo Karviné.

Ve Spartě nasbíral k tomuto datu dvanáct ligových a jeden pohárový start a všechny zdravotní peripetie už jsou zřejmě za ním. Kalendářní rok 2019 však pro něj byl díky operaci srdce mimořádně náročný a složitý...

"Celkově byl ten rok strašně náročný. Ale jsem vlastně vděčný za to, že jsem si tím mohl projít. Jsem ve Spartě, a když si zpět vybavím, že jsem nastoupil až v devátém kole, tak těch třináct odehraných soutěžních zápasů je super. Pořád mám možnost dělat to, co mě baví. Jsem za to nesmírně šťastný. Beru úplně nejvíc pozitivně, jak se jenom dá. Když to řeknu blbě, jsem rád za to, co se mi stalo. Prožil jsem nějakou životní situaci, která mi hodně ukázala. Vytvořil jsem si příběh, se kterým si mě lidé spojili. Ale nechci, aby na mě koukali jako na toho Lischku, který je po operaci srdce. Doufám, že si mě budou spojovat s výkony na hřišti, tam leží pravda. Tam mi nepomůže, že mám za sebou něco takového," pronesl na webu isport.blesk.cz letenský stoper.

Byť byl mimo od první poloviny února, v létě už naskočil do přípravných duelů a do akce tak šel pouhých šest měsíců po operačním zákroků. I když ovšem během letní přípravy odehrál většinu utkání, pravidelně začal nastupovat až v polovině září, kdy už byl ročník Fortuna:ligy dávno rozběhlý. "Nikdo nevěděl, co od toho čekat. Ani já si nebyl jistý, jak budu reagovat v největší zátěži. Musím říct, že jsem v letní přípravě odtrénoval všechno, vynechal jsem možná dva tréninky. Bylo to pro mě ale strašně náročné, trápil jsem se v každém tréninku, hrozně mě to bolelo. I když jsem zápasy zvládl, nebylo to ono. Z měření GPS systémem jsme zjistili, že ty statistiky nejsou takové. Proto jsme si to vyhodnotili, že ještě potřebuju nějaký čas. Jsem rád, že je tu B-tým, kde jsem se postupně rozehrával a mohli jsme to s trenéry plánovat k návratu do áčka. Každý týden jsem absolvoval běžecký test, abychom viděli, jak se postupně zlepšuju. Do akce jsem šel až v momentě, kdy jsem byl dostatečně připravený," informoval na stránkách Deníku Sport mladý zadák, jehož tým naposledy odešel poražen na konci září, kdy těsně nestačil na druhou Viktorii.