Bývalý gólman Sparty čaruje v dresu Newcastlu. Je nejvytíženějším brankářem ligy!

Bývalý gólman Sparty čaruje v dresu Newcastlu. Je nejvytíženějším brankářem ligy!

Martin Dúbravka je jedním z klíčových mužů, kteří drží naděje Newcastlu United z udržení se v elitní lize nad vodou. Zkušený slovenský brankář vévodí statistice v počtu zákroků.

Brzy již jedenatřicetiletý gólman je hlavním stavebním kamenem základní sestavy trenéra Stevea Bruce, jenž se 17. července 2019 ujal kormidla týmu po Rafaelovi Benitézovi, který pro změnu zamířil za Hamšíkem do Číny.

Newcastle se v úvodu sezony dosti trápil a paradoxně své první domácí utkání dokázal vyhrát až nad Manchesterem United. Shodou okolností to byl zrovna soupeř, díky kterému začala Dúbravkova hvězda v Premier League jasně zářit.

Když se slovenský gólman postavil mezi tři tyče úplně poprvé, což se stalo 12. února 2018, tak vynuloval právě Rudé ďábly, čímž si vysloužil obdiv (nejen) anglických medií. Podobný výkon se mu povedl i během dalšího střetu v nové sezoně.

S postupným nástupem podzimu a především zimy se začala forma Newcastlu zlepšovat a hráči okolo Dúbravky si zajistili alespoň jedenáctou příčku, která jim dává sedmibodový klid od sestupových pozic. Jednu z největších zásluh na tom má zejména brankář, který byl nucen pokrýt už 81 střel.