Lafata: Byla by škoda, aby takový hráč jako Dočkal nepokračoval a nehrál dál

Lafata: Byla by škoda, aby takový hráč jako Dočkal nepokračoval a nehrál dál

Letenské "S" z Generali arény přezimuje na čtvrté pozici se ztrátou jednadvaceti bodů na vedoucí Slavii. Manko na druhou Plzeň je však pouze pětibodové a stříbrná příčka je tak pořád hratelná - tím spíš, že i s nadstavbou ještě bude ve hře hned pětačtyřicet bodů.

Jak se zamlouvaly podzimní výkony Sparty jejímu bývalému kapitánovi a nejlepšímu pohárovému střelci její historie Davidu Lafatovi? "Před rokem jsem říkal, že věřím, že to bude lepší. Zatím to moc nevyšlo, tak uvidíme, co přinese právě započatý rok. Budu klukům držet palce, aby se jim dařilo," uvedll na webu iSport.cz současný útočník jihočeského Olešníku.

Nejlepším střelcem Jílkova souboru je Libor Kozák. Ač si však nějaké branky připsal, kritice se v průběhu podzimní části nevyhnul. "Určitě by bylo pro Spartu dobré, kdyby se pořádně střelecky chytil. Není to ale jen o Liborovi. Potřebuje dostat také nějaké balony a je to celkově o nějaké hře. Když bude mít Sparta tlak a bude mít šance, tak bude góly dávat. Pokud se ale do příležitosti dostane jednou za utkání, tak je to složité. Spartě ale fandím a doufám, že se zlepší," pokračoval na stránkách Deníku Sport někdejší reprezentant Česka s klubovou minulostí v Jablonci či Austrii Vídeň.

A co první měsíce roku 2020 z pohledu toho, co už dění na Praze 7 sleduje pouze z povzdálí?  Už vyhlíží návrat dlouhodobě zraněného lídra kabiny Bořka Dočkala. "Spartě bych přál zejména to, aby se jí uzdravil Bořek Dočkal. Myslím si, že ten Spartě opravdu hodně chybí a byla by škoda, aby takový fotbalista nepokračoval a nehrál dál. To je mé velké přání, aby se Bořek uzdravil a mohl hrát," uzavřel ve Sportu osmatřicetiletý rodák z města, v němž by chtěl podle Járy Cimrmana žít každý.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.