Nejnovější slávistický cíl do obrany? Ještě mu nebylo dvacet a jeho domovem je Andrův stadion

Nejnovější slávistický cíl do obrany? Ještě mu nebylo dvacet a jeho domovem je Andrův stadion

Sigma Olomouc by mohla v následujících dnech a týdnech přijít o perspektivního středního obránce, jenž se zalíbil realizačnímu týmu Slavie na čele s Jindřich Trpišovským.

V hledáčku vršovického "S" z Edenu totiž uvízl devatenáctiletý stoper David Zima, který si v minulé sezoně připsal čtyři starty v UEFA Youth League a je považován za velmi nadějné zboží z Hané.

Z Androva stadionu by ho rád přivedl do metropole právě lídr Fortuna:ligy, s tím, že by s ním chtěl začít pracovat okamžitě a ne až od léta 2020.

Varianta, že by byl Slavií koupen v zimě a ještě půl rok strávil na hostování právě v Olomouci, tak zřejmě nepřipadá v úvahu. První nabídka z Prahy každopádně dosáhla podle informací Deníku Sport zhruba 12 milionů korun.

K tomuto datu odehrál Zima za Sigmu pouze tři soutěžní starty - v MOL Cupu se celých devadesát minut podílel na bezpečném vyřazení Dukly s čistým kontem a v lize si připsal 156 odehraných minut proti Bohemians 1905 a Zlínu.

Pakliže by odchovance nepřibrzdilo zranění kotníku, trenér Radoslav Látal by mu i přes přítomnost Václava Jemelky či Víta Beneše dal příležitostí ještě víc. Teď je otázka, jestli už si další dílčí starty nebude připisovat na jiné adrese a hlavně v jiném městě...