Manažer Lvíčat Zápotočný: Mým snem je návrat do Liberce, a to třeba jako trenér či funkcionář

Manažer Lvíčat Zápotočný: Mým snem je návrat do Liberce, a to třeba jako trenér či funkcionář

Tomáše Zápotočného si vybaví nejen fanoušci Sparty, ale především Liberce, kde odkopal řadu sezon. Na svém kontě v elitní české soutěži má 239 zápasů, ve kterých dal 28 branek a na dalších 10 nahrál, což na stopera nejsou vůbec špatná čísla. Co plánuje do budoucnosti? Že ho to táhned zpět pod Ještěd asi nikoho nepřekvapí...

„Od trenéra Karla Krejčího jsem dostal nabídku dělat manažera české reprezentace do 21 let, kterou jsem přijal, takže tomu se teď věnuju," řekl na úvod pro fcslovanliberec.cz. A co to obnáší? Zajišťuje běžný chod týmu, stará se o hráče a zařizuje, aby vše fungovalo. Zároveň sleduje mladé hráče, jezdí po ligových zápasech a s trenéry pak konzultuje nominaci. Prostě jak sám říká, dělá to, co ho baví. A vzhledem k tomu, že to není denní práce, tak je i asistentem trenéra Dana Huni u příbramského dorostu U19.

V kontaktu s dalšími libereckými hráči nadále zůstává. „V Liberci jsem byl vloni v létě na oslavách šedesáti let založení Slovanu, a to bylo fakt krásné. To jsem si hrozně moc užil, potkal jsem zase kluky, se kterými jsem hrával nebo potom vybojoval ten titul. Jinak častěji jsem se vídám třeba s Tomášem Janů, který občas přijede si zahrát za starou gardu Příbrami, zavoláme si s Petrem Papouškem, Martinem Abrahamem a dalšími. Je to fajn, protože ta naše liberecká generace prostě drží spolu," prozradil pro fcslovanliberec.cz.

Nadále sleduje ligové dění a jako Příbramák přeje hlavně Středočechům. "Vždycky jím zůstanu, protože tady s rodinou žijeme, ale já nejsem zarytý fanoušek žádného mužstva. Nejvíc jsem byl paradoxně odmalička fanouškem Slovanu Bratislava, když ještě byla federální liga, protože taťka tam vyrůstal a my jsme tam v podstatě trávili mládí, když jsme do Bratislavy pořád jezdili za dědou a babičkou a mými vzory byli Dubovský, Pecko nebo Timko. Ale samozřejmě budu pořád přát Slovanu Liberec, protože jsem tam strávil krásných čtyři a půl roku. Spousta lidí si opravdu pořád myslí, že pocházím z Liberce, když jsem tam byl podstatnou část mé české ligové kariéry ozdobené tím pravým mistrovským titulem. Mým snem je jednou se do Slovanu Liberec vrátit, a to třeba jako trenér nebo manažer," uzavřel pro fcslovanliberec.cz.