Jak mohl Mourinho zachránit United?

Jak mohl Mourinho zachránit United?

Na Old Trafford panuje pochmurná atmosféra. Z výkonů i výsledků. Vše ale mohlo být jinak. Kdyby se José Mourinho nezbavil z jeho pohledu nepotřebné dvojice Depay - Blind. Právě ti totiž mohli tenkrát United pomoci.

Během dvou a půl let na lavičce Manchesteru United prodal José Mourinho 17 hráčů. Ve většině případů šlo podle všeho o správné rozhodnutí. Najdou se ale i jména, která by nyní mohla Rudým ďáblům vytrhnout trn z paty.

A nejde jen o kvalitu, ale i o kvantitu. Jedním z problémů současného Manchesteru je nedostatečná šíře kádru, což byl důsledek i přílišné zbrklosti portugalského kouče při rozhodování o budoucnosti některých fotbalistů.

Memphis Depay

Naplnil Depay očekávání? To je otázka do diskuze. Nizozemce si na Old Trafford přivedl jeho krajan Louis van Gaal v létě 2015 jako jedenadvacetiletého talentovaného borce. V tu dobu o něj usilovaly celky jako Arsenal, PSG nebo Liverpool. Nakonec se z přestupu radovali United.

Vstup do angažmá měl Depay solidní, ale pak přišel pokles formy a od té doby už to nebylo nikdo to pravé ořechové. V lednu 2017 se stěhoval do Lyonu. Zatímco v Anglii dal sedm branek v 53 zápasech, v Olympiquu to už je 45 gólů ve 125 utkáních. A právě góly nyní v Manchesteru chybí. Stejně jako hráč do rychlé kombinace.