Cítím se dobře. Byl to velký večer pro mě i pro celý klub, zářil po debutu v Championship Rooney

Cítím se dobře. Byl to velký večer pro mě i pro celý klub, zářil po debutu v Championship Rooney
OBSAHUJE VIDEO

Wayne Rooney byl mimo anglické fotbalové dění od jara 2018. První čtvrtek roku 2020 se však vrátil, na ruku navlékl kapitánskou pásku Derby County a v Championship pomohl položit na lopatky Barnsley.

Nejlepší střelec v historii Albionu, který šel naposledy do soutěžního klání v říjnu loňského roku, nastoupil ve středové formaci, na ploše strávil kompletních devadesát minut a na své konto si připsal gólovou asistenci Jacku Marriottovi.

"Byl to velký večer jak pro mě osobně, tak pro celý klub. Před zápasem měl každý velké očekávání, ale naším hlavním cílem bylo získat tři body," uvedl v pozápasovém hodnocení čtyřiatřicetiletý fotbalita aktuálně sedmnáctého celku tabulky.

"Odehráli jsme těžký duel. Barnsley se prezentovalo velmi dobře a situaci nám ztížilo. My jsme ale tvrdě pracovali a vypracovali si víc čan. Pokud bychom je proměnili, bylo by to jednodušší. Nakonec jsme ale zabrali a řeli až do konce," pokračoval svěřenec nizozemského manažera Phillipa Cocua.

"Cítím se dobře, protože jsem konečně debutoval v novém klubu a pomohl mu k výhře. Jsem rád, že jsem Jackovi asistoval u branky. Dostal dobrý míč a akci skvěle zakončil. Tento gól potřeboval," uzavřel někdejší snajpr Evertonu, Manchesteru United a D.C. United na konto o devět let mladšího spoluhráče, pro něhož šlo o druhý ligový zásah v sezoně Championship.

O třetí triumf v řadě se Rooneyho Derby pokusí v nedělním FA Cupu proti Crystal Palace. V druhé anglické lize poté zavítá na půdu šestnáctého Middlesbrough.