Supervýměna na ose Real Madrid - Manchester United? Netýká se pouze Kroose a Pogby

Supervýměna na ose Real Madrid - Manchester United? Netýká se pouze Kroose a Pogby

Podle důvěryhodných zdrojů, zejména serveru goal.com, by se už v lednu mohla uskutečnit výměna dvou světových záložníků. Paula Pogbu by na Old Trafford mohl vystřídat Toni Kroos, jehož místo v kádru Realu by zaujal právě Pogba.

Zinedine Zidane, kouč Realu Madrid, se nikdy netajil tím, že by s Pogbou rád spolupracoval. Je to silný záložník, který je oproti Kroosovi lépe laděný i do defenzívy, na druhou stranu ale nemá tak chirurgicky přesné přihrávky jako právě německý reprezentant. Kroos se v sestavě Realu zabydlel a je už přes pět let stálým členem základní sestavy.

Po většinu času operoval v záloze Realu s Lukou Modričem, v této sezóně zase hodně spolupracuje s Federicem Valverdem. Je to zkrátka hráč, který má svůj styl fotbalu, který pasuje ke každému trenérovi. Kromě Zidana se prosadil i pod Ancelottim, Heynckesem či Guardiolou. Ve světového záložníka se však vypracoval i Pogba, který je spíše gólovějším a silovějším středopolařem. Oba hrají na stejném postu, jejich styl hry je ale odlišný.

Šéf lavičky Realu se nechal slyšet, že by Pogbu rád přivedl a je podle všeho ochotný zahrnout Kroose do nabídky, kterou by se vedení Manchesteru United zabývalo. Samotný Kroos by ale nejspíše Solskjaera a spol. neuspokojil, Bílý balet by k tomu musel přihodit i nějaké peníze. Výměna by se tak týkala i nemalé částky peněz, které by směřovaly z Madridu na sever Anglie.

O Kroose stál Manchester United už v roce 2014, kdy byl hlavním trenérem týmu Louis van Gaal, z Bayernu Mnichov jej tehdy ale koupil právě madridský velkoklub, s kterým Kroos vyhrál třikrát Ligu mistrů.

Související obrázek