Bayern bude chtít po sezóně nového trenéra. Namlouvá si kouče z francouzské Ligue 1

Bayern bude chtít po sezóně nového trenéra. Namlouvá si kouče z francouzské Ligue 1

Bayern Mnichov dal po vyhazovu Nika Kovače na lavičce šanci asistentovi Hansi Flickovi a daří se mu natolik, že má místo na lavičce v Allianz Areně garantované až do konce sezóny a vyloučené není ani jeho pokračování, i přesto si ale podle všeho v zákulisí Bayern shání nového kouče.

Bayern by podle všeho rád uvítal Thomase Tuchela. Ten už mohl mnichovský velkoklub trénovat před několika lety, kdy byl s angažmá v Bayernu taktéž spojován, nikdy to ale neklaplo. Po Dortmundu zamířil do Paříže, kde trénuje už druhou sezónu, je ale klidně možné, že v případě neúspěchu v Lize mistrů pod Eiffelovou věží skončí.

Stejný osud totiž čekal i Unaie Emeryho, který v Paříži skončil právě kvůli neúspěchům v Lize mistrů. Šestačtyřicetiletý kouč by se jistě působení v Allianz Areně nebránil, neboť to už sám dříve přiznal. Záleží ale hlavně na tom, jak se letos bude dařit Bayernu, zda prodlouží smlouvu Flickovi a taky na tom, jak úspěšný bude Tuchel v Paříži, tedy pokud jej vedení PSG odvolá nebo dojde k nějaké vzájemné dohodě.

Bayern zažil za poslední roky několik trenérů. Nejúspěšnější byl Jupp Heynckes, který skončil po veleúspěšné sezóně 2012/13, kdy se Bavorům podařilo získat treble. Tři roky pak Mnichovanům šéfoval Pep Guardiola, rok a půl Carlo Ancelotti, dočasně se opět vrátil Jupp Heynckes, kterého poté trvale nahradil Niko Kovač a po jeho odvolání na podzim nyní Bayern trénuje právě Hansi Flick.

Výsledek obrázku pro thomas tuchel