Je to čistě nezávazné, žádná zkouška, říká o trénincích s Boleslaví Mazuch

Je to čistě nezávazné, žádná zkouška, říká o trénincích s Boleslaví Mazuch
OBSAHUJE VIDEO

Ostřílený střední obránce Ondřej Mazuch začal po vypršení smlouvy na ostrovech trénovat s Mladou Boleslaví. To vše se statusem volného hráče.

Championship, respektive Hull, opouští po roce a půl a dvaceti odehraných duelech. "První sezonu jsem hrál docela dost. Na začátku jsem samozřejmě čekal na šanci, ta pak přišla a řekl bych, že jsem hrál dobře, nebo alespoň výsledkově jsme to zvládali. Druhá sezona začala smolným zraněním na soustředění a na delší dobu jsem z toho vypadl. Pak jsem zase něco odehrál, i když toho nebylo tolik. Věřím, že kdyby nebylo těch zranění, tak bych hrál v Anglii dodnes. Pro mě to bylo možná nejtěžší angažmá. Druhá anglická liga je hodně fyzická, je tam strašně moc zápasů, cestování. Šlo o jednu z nejkvalitnějších lig, ve které jsem hrál," přiznal na fkmb.cz bývalý defenzivní specialista Dněpropetrovsku, Anderlechtu nebo Fiorentiny.

Proč návrat do tuzemského prostředí? "Po dvou letech mi v létě skončila v Anglii smlouva. Do toho jsem měl problémy s achilovkou, tak jsem šel na operaci. Měl jsem s ní problémy, tak mi ji lékaři vyčistili. Nebyla natržená nebo něco podobného. Jen mi jí oškrábali. Teď jsem dva měsíce trénoval individuálně s kondičními trenéry v čele s Alešem Kaplanem, který už vrátil do hry po podobných problémech hodně sportovců a má s tím velké zkušenosti. Už jsem úplně v pořádku a mohu se zapojit do plné zátěže. Teď jsem už v pořádku, ale potřeboval jsem někde začít trénovat a tu možnost mi dali v Mladé Boleslavi. Je to čistě nezávazné, žádná zkouška, nebo že bychom měli předjednanou smlouvu. Jen mi umožnili začít po zranění zase fungovat," uvedl v interview pro web fkmb.cz exsparťanský zadák.

O kontraktu se zatím nevyjednává. "Není tam žádná smlouva. Je to jen dobrá vůle klubu, že mi umožní s nimi trénovat na začátku přípravy a otestovat, jak po tom zranění bude tělo reagovat. A pak se uvidí. Boleslavi samozřejmě patří z mé strany velké poděkování. Domluvila to s nimi moje agentura Sport Invest. Jelikož je to kousek od Prahy, kde bydlím, tak je to pro mě ideální varianta. Teď si chci otestovat, jak na tom budu v plné zátěži. A pokud to půjde dobře, tak se angažmá v lize nebráním. Nějaké oťukávačky už proběhly, ale zatím jsem nechtěl nic podepisovat. Nejprve si chci otestovat, jak na tom budu. Jako volný hráč mohu podepsat kdykoli. Pro mě je teď nejdůležitější začít zase fungovat. Pak se uvidí.," doplnil na fkmb.cz třicetiletý rodák z Hodonína.

S několika součástkami souboru trenéra Webera už se zná déle. "Hlavně s Markem Matějovským, se kterým jsem hrával ve Spartě. A pak s Danem Pudilem z Anglie i Česka. Ty mladší kluky neznám, ale seznámit se s nimi nebude problém," ubezpečil na fkmb.cz Mazuch, který v comebacku nevidí problém a zastává názor, že je vše jen o vůli a hlavě.