Slavia přichází o kapitána, Škoda bude příštích 18 měsíců operovat v Ankaře a zachraňovat Süper Lig

Slavia přichází o kapitána, Škoda bude příštích 18 měsíců operovat v Ankaře a zachraňovat Süper Lig

Se Slavií neodletěl na španělské soustředění nejen Josef Hušbauer, jenž jedná o bundesligové štaci, ale také Milan Škoda, který už svůj nový klub zná.

Nejlepší střelec v novodobé historii vršovického "S" opustí Eden po dlouhých osmi letech a přesune se do turecké Süper Lig.

Kapitán Slavie, jehož v jednáních zastupoval agent Jiří Stejskal, se totiž dohodl na kontraktu s aktuálně třináctým celkem tamní tabulky Gençlerbirliği, který sídlí v Ankaře a domácí duely hraje na stadionu pro více než 21 tisíc diváků.

Škoda, jemuž chybí do 100 ligových gólů už jen šest tref, by měl po úspěšném absolvování zdravotní prohlídky podepsat dohodu na rok a půl do 30. června 2021.

O ostříleného střelce měl zájem trenér Hamza Hamzaoğlu, který angažováním bývalého českého reprezentanta zvýší konkurenci šestici Çiftçi, Ayité, Yılmaz, Sio, Candeias a Stancu, který je nejlepším střelcem mužstva s bilancí 11 branek v patnácti startech.

Premiéra v turecké lize by mohla pro bývalého borce Bohemians 1905, pro něhož jde o první zahraniční angažmá kariéry, velice brzy a to v pondělí 20. ledna na půdě Rizesporu, který je v tabulce těsně před Gençlerbirliği.