Zbrojovka myslí na postup a přizpůsobuje tomu kádr. Zůstanou v Brně Vaněk či Magera?

Zbrojovka myslí na postup a přizpůsobuje tomu kádr. Zůstanou v Brně Vaněk či Magera?
OBSAHUJE VIDEO

Brněnská Zbrojovka nezažila zrovna nejpovedenější podzim, závěr pod novým trenérem Machálkem však Brňanům vyšel a nyní se nacházejí na třetím místě, které by jim zajistilo baráž, na čelo tabulky pak ztrácejí čtyři body. Co hodlá sportovní manažer Tomáš Požár na přestupovém trhu v zimě udělat pro to, aby se Brno vrátilo do první ligy?

Brno mělo problémy v obraně a očekává se, že by Zbrojovka mohla přivést dalšího stopera. "Vše záleží na tom, jak se bude vyvíjet situace u zraněných hráčů, jakou bude mít jejich návrat perspektivu," řekl Požár. Mluvil především o Kryštůfkovi, jenž je zraněný, připraven navíc není ani Jakub Černín. Pokud se nestihnou vrátit do začátku FNL, pravděpodobně Brno někoho dalšího přivede.

Fanoušky zajímá především Ondřej Vaněk. Ten po návratu z Ruska neměl prvoligové zájemce a trénoval tak s Brnem, za které i nastupoval a nejednomu fanouškovi Zbrojovky udělal na podzim radost. Zda bude ve svých skvělých výkonech pokračovat i v dresu Brna se však neví. "Ctíme dohodu, kterou jsme spolu uzavřeli. Záměrem bylo si během podzimu navzájem pomoci, což se povedlo. Nyní respektujeme, že má Ondra zájem přestoupit do zahraničí," přiznal Požár.

"Požádal nás, jestli se s námi může připravovat, samozřejmě jsme mu vyhověli a je tu s námi. Uvidíme, jak se to celé vyvine," řekl nadále o Vaňkovi. Brněnské fanoušky ale zajímá i budoucnost Lukáše Magery, jenž už v této sezóně moc nenastupoval a často se mluví o jeho odchodu. "Lukáš na podzim nedostával tolik prostoru, jeho budoucnost samozřejmě řešíme, bavíme se i s ním. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, přípravu každopádně začíná s námi," prozradil Požár situaci někdejšího kanonýra Mladé Boleslavi, který pomáhá Brnu ve druhé lize.

Ze Zbrojovky by pak měl odejít i Ondřej Sukup a na hostování na Slovensko má namířeno Petr Pavlík, pravděpodobný je i konec Roberta Bartolomeua. Manažer Požár mluvil i o tom, že chce klub i nadále úzce spolupracovat s Líšní, zdánlivě městským rivalem ve stejné soutěži.