Hanácký Zima: Slavia je klub, z něhož bych později mohl jít do zahraničí, do kvalitnějších, zvučnějších lig

Hanácký Zima: Slavia je klub, z něhož bych později mohl jít do zahraničí, do kvalitnějších, zvučnějších lig

Ačkoliv má devatenáctiletý olomoucký stoper David Zima odehráno ve Fortuna:lize pouhých 156 minut proti Ševcům a Klokanům, i tak kolem jeho osoby krouží mistrovská Slavia, což je bezesporu pocta.

Co na sešívaný zájem říká a stál by o změnu dresu již v zimním transferovém okně? "Nabídka Slavie mě potěšila. Jednání probíhají. Uvidím, jak se k tomu postaví klub. Je teď předčasné o tom hovořit. Až klub učiní nějaký závěr, dám vědět. Já v tom mám jasno. Podle toho, jak to dopadne, se zařídím," pronesl na webu sport.cz svěřenec kouče Radoslava Látala, který už o své možné vršovické budoucnosti hovořil i s Jindřichem Trpišovským.

Co bylo předmětem jejich hovoru? "O tom nebudu mluvit. Konkurence je však všude. Navíc v Sigmě je na mém postu podobná jako ve Slavii. Máme na české poměry vynikající stopery," doplnil na sport.cz.

Troufl by si vůbec na takového suveréna, který si jde bezpečně pro obhajobu titulu a neměl by obavy z příliš velké konkurence? "Nemám. Už jen to, že bych trénoval s tak kvalitními fotbalisty, kteří mají obrovské zkušenosti, by pro mě mělo obrovskou cenu. Byl by to veliký posun. Nemyslím si však, že bych si nezahrál. Když ne ve Slavii, mohl bych někde třeba hostovat. Je to velká výzva. Možnost, kterou bych rád využil. Jsem mladý, mám toho před sebou hodně a Slavia je klub, z něhož bych později mohl jít do zahraničí, do kvalitnějších, zvučnějších lig," informoval kolega Jemelky, Falty, Nešpora a spol., jehož stanovislo vyšlo na sport.cz.