Vyškov, Jihlava a teď Sparta...ačkoliv je ve hře i zahraničí, Tijani má zakotvit na Letné

Vyškov, Jihlava a teď Sparta...ačkoliv je ve hře i zahraničí, Tijani má zakotvit na Letné

Dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží Slonoviny Mohamed Tijani podle serveru idnes.cz udělá krok výše a druholigovou Vysočinu Jihlava vymění ze Spartu.

"Můžu říct, že Tijani s námi na 99 procent už nezačne ani přípravu. Hledá se nejlepší varianta, jak pro něj, tak pro klub. Bude to určitě do první ligy. I když jsou tam i nějací zájemci ze zahraničí, měl by zůstat v Česku," citoval server idnes.cz slova jihlavského ředitele Jana Staňka.

Letenské "S" chce během zimní přestávky přivést na Letnou právě nové střední obránce a zatímco Lukáš Hušek z Leicesteru City by měl začínat v béčku kouče Václava Kotala, nynější svěřenec Radima Kučery půjde rovnou do rukou Václava Jílka.

Tijaniho mise na Starém kontinentu začala v akademii Raya Vallecana. V minulosti byl kapitánem Vyškova v MSFL a v aktuálně druhém celku Fotbalové národní ligy působí rok.

Defenzivně laděný hráč, který klub opustí po 27 druholigových představeních, Spartu dokázal zaujmout i během vzájemného pohárového utkání na Vysočině.

Afrického borce podle všeho nahradí jednadvacetiletý odchovanec Dunajské Strey Martin Šimko, v němž vidí Staněk velký potenciál.