O Kangu je zájem ve Španělsku i Turecku, Sparta s ním však do jara počítá. Znamená to, že nakonec odejde zadarmo?

O Kangu je zájem ve Španělsku i Turecku, Sparta s ním však do jara počítá. Znamená to, že nakonec odejde zadarmo?

Kanga je jedním z klíčových hráčů Sparty, a proto jsou jakékoliv zprávy o jeho odchodu tvrdou ránou do zad. Téměř jistě se však přitom zdá, že novou smlouvu na Letné nepodepíše, ta stará mu vyprší už za půl roku.

„Momentálně nejsme blízko ani prodloužení smlouvy, ani jeho prodeji. Má smlouvu do léta a bude s námi pokračovat na jaře. Uvidíme, všechno může mít svůj vývoj,“ uvedl během pondělní tiskové konference sportovní ředitel Tomáš Rosický, jehož slova odkazovala ještě na jakousi porci naděje.

Zprávy dle uznávaného francouzského novináře však hovoří o velkém zájmu, který by Kangu mohl posunout jak herně, tak i platově.

„Nejlepší střelec české ligy, Guélor Kanga, má na stole nabídku od Trabzonsporu. Vedle něj ho sleduje také Celta Vigo,“ napsal Nabil Djellit na svém Twitteru, kde rovněž v krátkosti připomněl, jaká je hráčova situace v klubu (ohledně kontraktu).

Španělská Celta aktuálně drží v tabulce 17. místo a je tedy jedním z celků, na které v nejvyšší soutěži čeká boj o záchranu. Trabzonspor se naopak nachází na třetím místě jen s pětibodovou ztrátou na první Sivasspor. Vážný zájemce z Turecka si Kangy povšiml během střetnutí předkola Evropské ligy, kde Sparta po tuhé dvouzápasové bitvě vypadla.

Jak se celá situace vyvine? Francouzský novinář zmiňuje, že je pro pražský celek výhodnější hráče prodat, než ho nechat odejít zadarmo. Tomáš Rosický ovšem naznačil, že s agentem devětadvacetiletého záložníka ještě bude jednat. Horší pro Spartu ovšem je, že Kangu podle informací sport.cz zastupuje agent Louis Denolle, jehož známou taktikou je nechat své svěřence dodržet smlouvu, aby pak mohli odejít zadarmo.