Zimní posila Plzně chce ukázat Slavii, proč byla chyba ji propustit

Zimní posila Plzně chce ukázat Slavii, proč byla chyba ji propustit

Marka Alvira si před třemi lety vyhlédla pražská Slavia, která ho ovšem i vinou zranění nedokázala využít. Nakonec se pro hráče zamotala situace natolik, že se kromě béčka vydal na hostování do Příbrami. Nyní si ho vyhlédla Plzeň, kde cítí ohromnou motivaci naplno probudit svůj skrytý potenciál.

„Jsem hodně rád, že jsem v Plzni. Je to velký klub, má výborný stadion, tréninkové centrum, fanoušky, nového trenéra... Mám velkou motivaci se tu prosadit,“ prozradil klubovému webu ještě před prvním společným tréninkem chorvatský speciál.

Viktoriáni si skrze zimní přestupové období rozšířily řady, díky čemuž vznikl přetlak. Každý hráč si tak o účast v základní sestavě bude muset sáhnout hlouběji do svých zásob dovedností.

„Konkurence je tu obrovská, což mě motivuje, abych do toho dával všechno,“ přidával Alvir, jehož si loni v létě ze Slavie vypůjčila Příbram, kde v osmnácti ligových zápasech zaznamenal shodně dva góly a dvě asistence. Celkově své působení zde jinak chválí.

Ačkoliv tento pětadvacetiletý chorvatský záložní univerzál k pražskému zaměstnavateli žádnou zášť necítí, tak mu hodlá svými výkony naznačit, že šanci měl dostat už dříve.

„Myslím, že jsem měl dostat šanci už ve Slavii. Ale ani jsem neměl štěstí, protože jsem byl hodně zraněný. Kouč i všechno se vyměnilo. Teď už je to za mnou, chci se prosadit tady a dávat maximum pro Plzeň," reagoval pro ČTK rodák ze Záhřebu. Jeho největším cílem je říct si o slovo v základní jedenáctce, udržet druhé místo v lize a během příští sezony zabojovat o Ligu mistrů.