Nejdražší obránce světa přiznává krutou pravdu: Je frustrující, když dostáváte spoustu gólů a nedaří se vám

Nejdražší obránce světa přiznává krutou pravdu: Je frustrující, když dostáváte spoustu gólů a nedaří se vám

Tažení Manchesteru United v této sezoně nebylo zrovna nějaké skvostné a své by o tom mohl vyprávět už i nejdražší obránce současnosti.

Harry Maguire v létě 2019 vyměnil za 80 milionů liber King Power Stadium za Old Trafford a i přes ne zrovna zdařilý start v novém působišti po pár týdnech přislíbil, že se věci brzy dají do pořádku. Od té doby čas ovšem plynul a plynul, ale zlepšení prakticky nepřišlo, ba naopak zde máme další pády do propasti.

„Musím přiznat, že je to pro vás skutečně frustrující. Jako obránce se na sebe snažíte brát zodpovědnost, ale pak za vámi během dvou zápasů skončí pět gólů, což by se zrovna v našem případě nemělo stávat,“ reagoval šestadvacetiletý příslušník anglické reprezentace.

„Jsou zápasy, kdy soupeři nedovolíme příliš šancí, ale pak stejně inkasujeme. Jindy se na sebe musíme dívat s naprostým údivem, co jsme nezvládli. Je to opravdu smutné, protože se snažíme něčeho dosáhnout. Zejména doma bychom ztrácet neměli,“ doplňoval muž, jenž byl kvůli poranění kyčle během úterního pohárového duelu s Manchesterem City, kde ďáblové prohráli 1:3, vynechán ze sestavy.

Kritiku si pomalu i od bývalých spoluhráčů začíná slízávat také norský kouč Ole Gunnar Solskjaer, který svůj trenérský start na severu Anglie sice nezačal vůbec špatně, ale nakonec se objevily jeho taktické nedostatky, a především slabá ruka, která by jeho hráče dobičovala k lepším výkonům. Podobně, jako tomu bylo za časů Sira Alexe Fergusona.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.