Hložek potvrdil loňskou dominanci výhrou ankety dorostence roku, po jeho stopách šel Karabec

Hložek potvrdil loňskou dominanci výhrou ankety dorostence roku, po jeho stopách šel Karabec

Dvě z předních ocenění, které byly uděleny mladým hvězdám uplynulého roku 2019, putovaly do Sparty. Nejlepším starším dorostencem byl na galavečeru Grassroots vyhlášen Adam Hložek, anketu mladšího dorostence opanoval Adam Karabec.

Adam Hložek oslavil v červenci teprve sedmnácté narozeniny, přesto je už nyní jedním ze stavebních pilířů základní jedenáctky trenéra Jílka. Mladý ofenzivní univerzál, jenž v této sezoně nastoupil do devatenácti ligových zápasů, v nichž dal tři branky a na dalších sedm přihrál, podle očekávání ovládl anketu starších dorostenců. Stalo se tak přesně rok poté, co byl vyhlášen nejlepším v nižší kategorii, a sice nejlepšího mladšího dorostence roku.

„Jsem velice šťastný, i když vím, že toto ocenění nepatří jen mně. Je to zásluha celého týmu,“ děkoval nadaný fotbalista během přebírání ceny, kde nezapomněl přidat čestné zásluhy i svým spoluhráčům.

„Když jsem zde stál před rokem, mým cílem bylo zabydlet se v sestavě áčka, to se mi povedlo. Mám za sebou asi svůj nejlepší rok kariéry,“ těšilo mladého hráče, jenž doplnil, že na své hře vidí znatelný posun a ten by rád ještě o něco zdokonalil. Podstatný však pro jarní část sezony bude pomoct Spartě, aby zaútočila na potenciální druhou příčku a společně s ní se dostala do kvalifikace o Ligu mistrů.

Vedle talentovaného Hložka se prosadil druhý sparťan, jímž je Adam Karabec – nejlepší mladší dorostenec roku 2019. První místo mu bylo uděleno zejména za skvělé výkony na turnajích All Stars Cup a CEE Cup.

„Chodil jsem s Adamem (Hložkem) na stejnou základní školu, i na střední jsme byli spolu. Pro mě to byl vždy vzor a je mou motivací ho dohnat,“ uvedl Karabec, který dobře tuší, že má před sebou ještě velký kus práce. Na dobrou cestu má však už nakročeno nyní.

„Začátek roku se mi vyvedl skvěle a já doufám, že takhle budu pokračovat dál,“ doplnil teprve šestnáctiletý ofenzivní záložník s příslibem, že se stále bude ještě zlepšovat.