Nová posila z Leicesteru se ve Spartě zpočátku zařadí pod trenéra Kotala, Rosický v ní už teď cítí velký potenciál

Nová posila z Leicesteru se ve Spartě zpočátku zařadí pod trenéra Kotala, Rosický v ní už teď cítí velký potenciál

Jak bylo avizováno, tak se i stalo. Sparta oficiálně potvrdila příchod nové defenzivní posily, jíž se stává stoper Lukáš Hušek. Toho údajně čeká postupný průřez sestavou.

201 cm vysoký obránce se ve svém novém působišti zpočátku zařadí mezi svěřence trenéra Václava Kotala, jenž od léta 2019 působí u B-týmu letenského celku.

Hušek zamířil do hlavního města České republiky ze zářivé mládeže Leicesteru City, který v sezoně 2015/16 ohromil celý svět, když vyhrál náročnou Premier League. Lišky si perspektivního hráče vyhlédly v létě roku 2016 z Jablonce.

„Je to urostlý, fyzicky vybavený obránce s dobrou rozehrávkou oběma nohama. Svou perspektivu a talent potvrzuje v reprezentačním výběru do 20 let, kde podává dobré výkony,“ pochvaloval si novou akvizici sportovní ředitel Tomáš Rosický.

„Lukáš se nadále musí zlepšovat ve všech herních činnostech. Na začátku bude působit pod vedením trenéra Václava Kotala, který nadále rozvine jeho potenciál,“ doplňoval prostřednictvím webu sparta.cz.

Spojení mladého Lukáše s pražským velikánem není náhodné. Už v minulosti ve Spartě působil jeho o šestnáct let starší bratr Luboš Hušek.