Škodův přestup do Genclerbirligi padá, ve hře je ale další turecký celek

Škodův přestup do Genclerbirligi padá, ve hře je ale další turecký celek

Přestup Milana Škody ze Slavie do tureckého Genclerbirligi se ruší. Podle idnes.cz je ale ve hře varianta, že forvard se zkušenostmi z národního týmu najde angažmá v jiném tureckém klubu, údajně se hovoří o Rizesporu.

Škoda neodjel se Slavií na soustředění, místo toho zamířil do Genclerbirligi, kde si měl prohlédnout zázemí klubu a dotáhnout kontrakt. Z toho ale nakonec sešlo.

I proto začal třiatřicetiletý autor 94 branek v české elitní soutěži vyjednávat s dalším celkem – Rizesporem, který leží u Černého moře. Ještě před pár dny to vypadalo, že Škoda takřka jistě Eden opustí, nyní to ale už zdaleka tak žhavé není.

S Rizesporem má zkušenost například Jakub Brabec, který tam na podzim roku 2018 hostoval. V tuto chvíli je šest bodů od sestupové příčky.

Škoda obléká slávistický dres osm let a za tu dobu se zapsal do klubové historie. Ze současného kádru je jediným, kdo pamatuje těžké časy a boj o záchranu v sezoně 2013/14. O tři roky později byl nejlepším ligovým střelcem a slavil mistrovský titul. Pohár pro šampiony pak zdvihl nad hlavu i loni a k tomu přidal triumf v domácím poháru.

Jenže už loni na podzim plnil spíše roli náhradníka a pořádně si zahrál až v závěru roku, když dostal šanci i v Lize mistrů na hřišti Dortmundu.