Tottenham řeší potíže s marodkou, gólový kapitán bude chybět až do dubna!

Tottenham řeší potíže s marodkou, gólový kapitán bude chybět až do dubna!

V nepříjemné situaci se momentálně nachází sbor Josého Mourinha, který už pomalu začal přehodnocovat své plány ohledně aktivity na zimním přestupovém trhu.

Kohouti se totiž musí vypořádat s nečekanými ztrátami. Ty se nyní nepromítají do výsledků, které jsou jinak z hlediska ambic klubu naprosto katastrofální, nýbrž do absencí v podobě zranění. Během novoročního utkání se Southamptonem (prohra 0:1) si Harry Kane natrhnul levý zadní stehenní sval. S ním ho následně čeká operace.

Lékařský tým uvedl, že rekonvalescence potrvá dobré tři až čtyři měsíce, což pro Tottenham znamená ztrátu svého gólového kapitána do všech klíčových utkání v nabité zimní části sezony, kdy budou eskalovat boje nejen o postup v Lize mistrů, ale především i o umístění v nejlepší čtyřce domácí soutěže.

Pro Josého Mourinha, jenž měl tým pozvednout po odvolaném Mauricio Pochettinovi, je toto problém opravdu velkých rozměrů. Kane už dlouhodobě patří k nejlepším hráčům týmu a rovněž se dlouhodobě řadí mezi nejlepší střelce Premier League. Letošní sezona je pro něj lehce slabší i kvůli celkově špatnému obrazu hry severolondýnského celku.

Portugalský manažer v čele Kohoutů se tak rozhodl pozměnit plány pro zimní přestupové období, v rámci něhož hodlá přivést aspoň jednu posilu. Ta však nemá přijít do útoku, ale do zálohy, kde se pro změnu dlouhodobě zranil Moussa Sissoko. Ten musel na operaci s kolenem.