Hušek se rozkoukává ve Spartě: Už vím, jak to chodí v zahraničí. Třeba se do Anglie někdy vrátím

Hušek se rozkoukává ve Spartě: Už vím, jak to chodí v zahraničí. Třeba se do Anglie někdy vrátím

Pražská Sparta kouká směrem dopředu. I tak by se dala charakterizovat strategie a výsledek snahy získat z anglického Leicesteru City jednadvacetiletého středního obránce Lukáše Huška. Zatím se bude rozkoukávat v B-týmu pod taktovkou Václava Kotala, ale do budoucna by měl být řešením problému ve středu obrany u hlavního týmu. Sportovní ředitel Tomáš Rosický si od něj hodně slibuje a hráč tu tíhu očekávání vnímá.

Lukáš kráčí ve stopách svého bratra Luboše, který na Letné získal dva mistrovské tituly. První start za rezervní tým už má za sebou, když se objevil v rámci Tipsport ligy proti Varnsdorfu. „Je to pro mě velká čest, že tu mohu být. Spartu máme v rodině, protože na Letné 6 let působil můj bratr. Pro mě je osobně je to velká výzva a jsem moc rád, že ve mně Sparta vkládá svou důvěru. Budu ji chtít splatit. Vychovávají tu skvělé talenty a já věřím, že budu jedním z těch, kteří se probojovali do A-týmu,“ nechal se slyšet mládežnický reprezentant v rozhovoru pro Sparta.cz.

Odchovanec Jablonce se do České republiky vrací po čtyřech letech. Na Ostrovech sbíral zkušenosti v barvách Lišek, ale prosadit se nakonec moc nedokázal. „Anglie mi dala s poustu motivace a zkušeností. I když jsem se v Leicesteru nedostal do užšího výběru U23, tak je to motivace do budoucna a zároveň zkušenost, že vím, jak to chodí v zahraničí. Nyní jsem ve Spartě a mým aktuálním cílem je se probojovat do A-týmu, hrát a třeba se někdy ještě dostat do Anglie,“ poukazuje na aktuální plány, ale ani nevylučuje, že by se na Ostrovy ještě rád jednou podíval.

„Třiadvacítkové týmy z Anglie bych zařadil do spodních pater první ligy, možná spíše do ligy druhé. Takže Hradec Králové či Varnsdorf jsou výkonnostně podobné týmy,“ poukázal na soupeře ve skupině zimní Tipsort ligy. Hned v prvním utkání proti Varnsdorfu se na hrací ploše objevil a eliminoval i jednu velkou šanci soupeře. „Bylo to náročné. První utkání hned zkraje zimní přípravy není nikdy jednoduché,“ dodal Hušek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.