Jihlava vyztuží obranu zkušeným slovenským stoperem, současně testuje africká ofenzivní esa

Jihlava vyztuží obranu zkušeným slovenským stoperem, současně testuje africká ofenzivní esa

Druhé místo v tabulce české nejvyšší soutěže nahrává Ježkům do karet. Pokud půjde jarní část FNL podle plánu, mohl by si klub z Vysočiny opět zahrát baráž o účast v české nejvyšší soutěži. Jihlava je hladová po návratu, proto během zimní přestávky testuje hned celou řadu nových tváří, některé z nich si již pojistila podpisem smlouvy.

Trenér Radim Kučera s ředitelem Janem Staňkem se rozhodli zvýšit konkurenci ve středu defenzivní řady. Do týmu tak přichází dnes již jednatřicetiletý stoper Martin Simko, který v posledních dvou letech hájil barvy Zvolenu a Komárna.

„Martina jsme sledovali pozorně v jeho podzimních zápasech za Komárno. Zaujal nás svým přehledem a herní vyspělostí a vidíme v něm velký potenciál. Nepochybně bude schopen už na jaře zvýšit konkurenci na stoperském postu v našem kádru,“ nechal se slyšet Staněk, který projevil na hráčském trhu zájem také o zahraniční tváře.

Klub si chce v přípravě otestovat nigerijského útočníka Olorundu Seyi Johna a křídelníka Choka Daua z Jižního Sudánu. V řešení je také návrat obránce Halassana Fofanyho z Pobřeží Slonoviny a kolumbijského záložníka Estebana Beltrana. U obou je ale problém s vyřízením víza. Kouč Radim Kučera by měl mít k dispozici také mladíky, kteří během podzimu hostovali v MSFL.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.